Benátky – Kouřim 1:0

Ve 28. kole fotbalové I. A. třídy přijelo do Benátek mužstvo, hosté z Kouřimi, které v jarní části sezony patří k bodově nejlepším týmům soutěže.

Již v 6. minutě zápasu Korejza přihrál na vápno Bohdanovi, jeho střelu stačil gólman hostů ještě vyrazit, ale při následné dorážce byl Bohdan faulován v pokutovém území a rozhodčí Zelenda tak nařídil pokutový kop. Ten však Duchoslav poslal pouze do tyče kouřimské branky.

Kouřim o několik vteřin později kontrolovala střelou ze šestnáctky, ale Řezáč byl připraven. Další zajímavý moment se zrodil až po půlhodině hry. Obránce Šukal zatáhl balón po pravé straně a přihrávkou do pokutového území našel volného Duchoslava který již rozvlnil hostující síť - 1:0. Do konce první části hry si už nikdo vážnější šanci nevytvořil.

Druhý poločas chtěly Benátky přidat alespoň branku. Bohužel na kopačky se jim dostala nepřesnost a hlavně nervozita, a tak fotbal moc krásy do druhé půle nepobral.

Fotbalovější moment byl k vidění až v 72. minutě, kdy se snažil hlavičkou zakončit hostující Novotný, ale gólman Řezáč byl na správném místě. Na benátecké straně oplácel stejnou mincí Havránek po centru Bohdana, ale i kouřimský gólman se zaskočit nenechal.

A když v 87. minutě po rohovém kopu hlavičkoval další z kouřimských borců nepřesně, připsaly si Benátky hubenou výhru.

Branka: 33. Duchoslav. Rozhodčí: Zacharda. ŽK: 2:4. Střely na branku: 8:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:19. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Benátky: Řezáč - Šukal, Hrouda, Lacina, Novotný - Bohdan, Karásek, Havránek, Korejza - Došlý (65. Šesták), Duchoslav (88. Zuna).

Kouřim: Malý – J. Snížek, Skalický (46. Kapic), Pokorný, Dytrych – Novák, Klouček, Teplý, Procházka – Kuchař (46. Novotný), Fialka.