Pro ostravské fotbalisty se jednalo o mezizastávku na cestě do Prahy, kde následně v neděli odehráli duel 24. kola FORTUNA:LIGY proti Slavii.

Na trávníku celku hrajícího okresní třetí třídu absolvovalo mužstvo trenéra Bohumila Páníka jeden předzápasový trénink, který přilákal pozornost spousty diváků. Ti zaplnili snad všechny volné prostory v okolí stadionu. „Trénoval u nás Baník Ostrava! Lidí hafo, bordelu po nich v kabině taky,“ napsali s nadsázkou zástupci benešovského klubu na svůj oficiální facebookový profil.

Nejvíce pozornosti samozřejmě přitahoval nestárnoucí Milan Baroš, sedmatřicetiletá legenda českého fotbalu, nejlepší střelec památného Eura 2004 a vítěz Ligy mistrů z ročníku 2004/2005. Proto také organizátoři na závěr celého programu připravili s největší hvězdou Baníku autogramiádu a Baroš tak mohl potěšit nejednoho fanouška svým podpisem či společnou fotografií.

Pro některé šťastlivce pak zážitek pokračoval i o den později, protože vyhráli vstupenky právě na nedělní zápas.

Ačkoliv se všechno vydařilo na jedničku, Baníku Ostrava příprava na prestižní duel se Slavií příliš nevyšla, protože nedokázal navázat na podzimní domácí vítězství 2:1, když mu tentokrát soupeř uštědřil debakl 4:0. Domů se tak jeho hráči vraceli zklamaní.

Alespoň malou útěchou pro ně mohlo být, že na Benešovsku si získali přízeň fanoušků, kteří na ně budou dlouho vzpomínat.