FK Mladá Boleslav – Dukla Praha 1:0

Že by to bylo Bůh ví jaká podívaná, se říci nedá. Přesto ale byla Boleslav v zápase proti Dukle lepším týmem a nakonec dokázala i brankou Jasmina Ščuka utkání rozhodnout. Zápasu přihlížel i čestný host – o slavnostní výkop zápasu se postaral český lyžař a olympionik Ondřej Bank.

Dukla, hrající také jako Mladá Boleslav o evropské poháry, toho mnoho nepředvedla. Domácí se snažili tlačit, ale s přibývajícím časem se na jejich kopačky vkrádala nervozita. To mohl setřást už v prvním poločase Martin Nešpor, ale v jediné šanci úvodního dějství trefil pouze tyčku.

Boleslavskou hru rozhýbal po svém příchodu na hřiště Jiří Štajner, jenž začal okamžitě rýsovat kolmice na své křídelní spoluhráče.

O klíčovou přihrávku se nakonec postaral deset minut před koncem David Jarolím, ten si vyměnil míč s Šultesem, který pak nástřelem na zadní tyči našel nepokrytého Jasmina Ščuka, který zápas rozhodl. „Byl to hodně těžký zápas hlavně psychicky, ale jsem rád, že jsme to nakonec zvládli," oddechl si autor vítězné branky.

„Prospali jsme první poločas a po změně stran šla naše hra ještě dolů," nebyl spokojený ani obránce Jan Kysela.

„O přestávce jsem se snažil přesvědčit hráče, abychom zrychlili hru a kombinovali. Myslím, že pomohlo až střídání Štajnera, po jehož příchodu se obraz hry změnil. Gól padl po chytré přihrávce do šestnáctky a dohrání situace. Ščuk má pro tyto situace cit a nešetří krokem. Jsem spokojený, že jsme od Dukly nedostali gól, ale směrem dopředu máme co zlepšovat. Věřím, že nám vydřená výhra pomůže, protože sebevědomí hráčů narůstá s dobrými výsledky," hodnotil domácí kouč Karel Jarolím.

Branka: 83. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda – Wilczek, Pospíšil. ŽK: Koreš, Nešpor – Hlinka, Berger. Diváci: 3179.

Boleslav: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa – D. Jarolím, Ščuk – Zahustel, Koreš (56. Štajner), Štohanzl (80. Magera) – Nešpor (71. Šultes).

Dukla: Rada – Romera, Božič, Štětina, Matěj Hanousek (85. Marek) – Hlinka, Koval (80. Ouedraogo), Marek Hanousek – Engelmann (73. Černý), Pospěch, Berger.