Bakov B – Krnsko B 3:2

Zápas o všecho. Přímý souboj o sestup ze III. třídy. Běží devadesátá minuta a stav je nerozhodný 2:2.


Domácí se tlačí do útoku, následuje centr… „Penalta!“ křičí domácí. Po souboji s jedním z obránců Krnska zůstává ležet domácí útočník. Pokutový kop se nepíská. Míč má v náručí hostující brankář a v rámci fair–play zakopává míč k autové čáře u poloviny hřiště, aby umožnil ošetření ležícího protihráče.


Míč se naneštěstí jenom líně koulí k autové čáře, ale zůstává ve hře. K překvapení všech domácí obránce Michal Šimon míč bere a pádí s ním k brance Krnska. Následuje faul a velmi výhodná standardní situace pro domácí. Krnsko odvrací centr, který nádhernou dělovkou posílá do branky Klacek.
Domácí radost nezná mezí, stejně jako zloba hostů.


Zápas je záhy ukončen za stavu 3:2 pro domácí. Hosté se jenom neradi smiřují s diskutabilním gólem Bakovských a hostující Novák prokopává kbelík s vodou.


Jak celou situaci v závěru zápasu viděl hostující kapitán a trenér Petr Tvaroh? „Náš brankář zakopával míč do autu, ale ten tam bohužel nedojel. My jsme přestali hrát, ale jejich obránce naprosto nesportovně pokračoval ve hře.“


Dokonce se po zápase dočkal i omluvy od kapitána domácích. „Po zápase se mi omlouval i kapitán domácího celku, že ta situace nebyla úplně v pořádku, ale to nám důležitý bod do tabulky nevrátí,“ posteskl si Tvaroh.


A přidává také omluvu: „Taky se musím omluvit domácím za náš tým. Především ta situace s prokopnutým kýblem mne mrzí, ale bylo tam hodně emocí a oprávněný pocit křivdy.“


Co řekl k situaci před vítěznou brankou Michal Šimon, na jehož hlavu se snesla největší vlna kritiky? „Všichni křičeli hraj, tak jsem hrál,“ řekl pouze v krátkosti domácí hráč.


Hosté se také zlobili na hlavního rozhodčího Chládka, že v okamžiku, kdy ležel jeden z hráčů Bakova na trávníku, nepřerušil hru.


Jeden z jeho kolegů nám prozradil, jak je přerušení hry rozhodčím popsáno v pravidlech: „Pokud je rozhodčí přesvědčen, že může být ohroženo zdraví hráče, přeruší hru a provede nutná opatření, jako je například povolaní lékaře mužstva.“ Dále také objasnil, kdy se nejčastěji toto pravidlo využívá: „Je to zpravidla tehdy, když je hráč zasažen do hlavy nebo do oblasti genitálií.“


Současný trend rozhodování je skutečně nastaven tak, aby sudí nepřerušovali hru kvůli zbytečnému polehávání.
„Podle dostupných informací rozhodl rozhodčí Chládek správně. To, co však provedli hráči Bakova, se nedělá,“ dodal námi oslovený sudí.


Branky: Machata, Hammer, Klacek – Menčík 2.
Rozhodčí: Chládek. Diváků: 50. Poločas: 0:1.