Fotbalisté Bakova nad Jizerou měli úspěšný závěr podzimu, a tím i klidné přezimování v horní polovině tabulky I. A třídy. Začátek jara je ale z příjemného snu probral.

Béčku Benešova podlehli 0:2, když si za celý zápas nevytvořili gólovou šanci. „Bylo to po všech stránkách hrozné,“ ulevil si po utkání bakovský Ladislav Špringer. „Nedokázali jsme si pořádně přihrát, hráli jsme to všechno vrchem, jenže hlavičkové souboje vyhrával soupeř. Útočníci byli na hřišti neviditelní, ať už Mlynka, nebo po vystřídání Vaněk,“ podrobil Špringer své svěřence kritice.

Bakov udržel v poločase remízu, pak ale inkasoval hned na začátku druhé půle. Míč po rohu skončil těsně za čarou, odkud ho domácí vykopli o zlomek vteřiny pozdě. „Ten gól nás hodně rozhodil, někteří hráči cítili křivdu, a pak měli krvavé oči,“ dodal Špringer.

Bakovský kádr v zimě posílil záložník Hůlka z divizního Jičína, který v premiéře na levém kraji zálohy zapadl do všeobecné šedi. Naopak celé jaro se mužstvo musí obejít bez kanonýra Resla a opory záložní řady Kvapila.

„Resl byl na operaci křížových vazů a do tréninku se zapojí až v létě, Kvapila kvůli pracovním povinnostem operace teprve čeká,“ uvedl Ladislav Špringer.

Bakov teď jede na derby do Mnichova Hradiště, které naopak zahájilo venku vítězně. „Spíš je to pro nás nevýhoda, jet tam v takovém rozpoložení. Pokud se nechytneme v Hradišti, musíme bezpodmínečně vyhrát příští zápas doma, jinak zase spadneme do srabu,“ varuje bakovský trenér.

KAREL JEDLIČKA