Fotbalisté Bakova nad Jizerou konečně v I. A třídě dohnali manko z úvodu soutěže, kdy byli na sestup, a po 13 kolech mají přesně vyrovnanou bilanci pěti výher, pěti porážek a tří remíz. Přičinilo se o to překvapivé vítězství nad druhými Zásmukami 3:1.

„Uvědomovali jsme si sílu soupeře. Šli jsme do utkání s cílem hlavně brzy neinkasovat, což se přesně stalo, když Smetana neuhlídal naskakujícího protihráče. Naštěstí jsme se další chyby nedopustili, z první střely jsme vyrovnali a zbytek zápasu ovládli. Hosté se nedostali do žádné šance,“ liboval si domácí trenér Ladislav Špringer.

Jeho svěřenci dali poslední gól zkraje druhého poločasu, posledních 40 minut už se zatáhli a vítězství si hlídali. „Zvítězili jsme jako obvykle hlavně bojovností, nasazením, ale dnes i troškou fotbalového umu,“ dodal Ladislav Špringer.
Jeho protějšek Luboš Vondra byl zklamaný. „K dnešnímu zápasu se mi těžce hledají slova. Soupeř nás přehrál především v důrazu v osobních soubojích. Naši hráči sem přijeli jako na výlet,“ prohlásil zásmucký trenér.

Mnichovohradišťský předseda Tomáš Ježek se byl podívat na fotbale v Bakově a nalezl tu pravou inspiraci ve vítězství domácích nad Zásmukami 3:1.

O den později stejným poměrem vyhrál nad Červenými Pečkami i MSK, navíc na rozdíl od sousedů nemusel skóre otáčet a otěže držel pevně od páté minuty, kdy se trefil Hrdina. Ten pak přidal další dva góly.

„V závěru jsme mohli vítězství několikrát ještě zvýraznit, ale člověk musí být soudný. Tři body samozřejmě bereme,“ vyprávěl po zápase trenér Pavel Kočí, který už z marodky nasadil stopera Kováře. „Osvědčila se nám znovu taktika rychlého nástupu a nátlakové hry v prvním poločase, kdy jsme získali rozhodující náskok,“ dodal Pavel Kočí.

Hradiště už je třetí jen o skóre za Zásmukami, které padly v Bakově. Tomu naopak pomohla k posunu výše i porážka Červených Peček v Hradišti – sousedská výpomoc na jedničku.

„Chceme si připravit co nejlepší pozici na zápas podzimu v Louňovicích,“ zmínil Pavel Kočí očekávané „finále“ podzimní části I. A třídy.

KAREL JEDLIČKA