Fotbalisté Bakova poprvé od podzimu 2005 zdolali v derby Mnichovo Hradiště 2:0 a oba rivaly v I. A třídě tak dělí jediný bod.

„Bylo by pěkné skončit před Hradištěm i v tabulce, když už jsme je po dlouhé době porazili. Ale vážíme si i toho, že jsme před papírově silnějšími mužstvy, jako jsou Poděbrady nebo Kouřim,“ uvedl trenér vítězů Ladislav Špringer, jehož svěřenci neprohráli už pět kol.

„Chtěli jsme eliminovat sílu útočníků hostů Josefa Kandráče s Pekařem tím, že je odřízneme od přísunu přihrávek. Pomohl nám rychlý gól, po kterém jsme se mohli zatáhnout a vítězství udržet,“ shrnul Ladislav Špringer stručně taktiku.

„Bakov hrál klasického zanďoura, bohužel pro nás jsme na tuto taktiku nenašli protizbraň,“ konstatoval kouč Hradiště Pavel Kočí. „V poli se hrál vyrovnaný fotbal, ale před bránou jsme nebyli nebezpeční,“ uznal Kočí.

Oba soupeře trápily zdravotní potíže hráčů. Hostům dlouhodobě chybí Pavel Kandráč a Kastner, Hrušku pustil natažený sval na hřiště jen na čtvrthodinku.

Na bakovské straně musel pro natažené tříslo brzy odstoupit Beran, se sebezapřením hráli i Resl a Frelich. Přesto se derby více než dvěma stovkám diváků pro vysoké nasazení muselo líbit.

Příznivci obou rivalů také v závěru vyprovázeli potleskem všechny aktéry, i když ovace si tentokrát určitě více zasloužili Bakovští, kteří mají 39 bodů.

„Už jen bod zbývá do historicky nejvyššího zisku v téhle soutěži, snad tu „čtyřicítku“ uděláme,“ věří Ladislav Špringer.

KAREL JEDLIČKA