Při pohledu na tabulku je cíl bakovských jasný. „Chceme se po osmé v I. A třídě zachránit. Jiný cíl nyní ani mít nemůžeme," hlásí předseda bakovských fotbalistů Lukáš Bláha.

I on sám ale ví, že na jeho tým čeká na jaře spousta práce. Navíc spíše než k posílení, bakovský kádr spíše oslabil. „Do Kněžmostu jsme pustili našeho kanonýra Berana, opačným směrem naopak přichází brankář Majzlan. Navíc hostování skončilo Hůlkovi z Mladé Boleslavi," vyjmenovává pohyb v kádru Bláha, jenž je kromě předsednické funkce také jednou z opor bakovského týmu. Podle jeho slov jsou ještě nějaká jména v jednání, ale v jejich případě by bylo předčasné zveřejňovat.

Tým se připravoval na jarní část sezony převážně v domácích podmínkách, ale vyrazil také na krátké soustředění do Jizerských hor. „Tradičně jsme vyrazili do Jizerek, kde jsme běhali na běžkách a sehráli nějaké zápasy v hale."

V přípravných zápasech se jako strašák objevuje výsledek 0:9 ze zápasu s lídrem I. B třídy z Rejšic, který se odehrál na umělé trávě v Benátkách nad Jizerou. Další přátelské utkání s Mimoní bylo zrušeno pro sněhovou kalamitu a generálkou na jaro byl víkendový zápas s účastníkem I. B třídy FC Mělník.