Apoel Nikossia – Mladá Boleslav 1:2

Po týdnu pobytu v Rakousku boleslavští fotbalisté porazili čtvrtý tým nejvyšší kyperské ligy. Střelci gólů Táborský a Bulut potvrdili svoji letní formu a upevnil si postavení na čele pořadí střelců letošní přípravy.

Boleslavští v úmorném vedru cestovali z Kaprunu do Obertrunu za třetím soupeřem rakouského soustředění téměř dvě hodiny. Cesta i počasí se možná trochu projevily na tom, že se Stannerovi svěřenci dostávali do potřebné ho herního tempa zdlouhavěji, než soupeř.

Kypřané se prezentovali jako velmi kvalitní celek a po většinu prvního poločasu kombinovali o poznání přesněji než boleslavští fotbalisté. Ve 20. minutě po rozehraném rohovém kopu tečovanou střelou překonali brankáře Millera.

Do druhého poločasu boleslavští trenéři změnili rozestavení mužstva, které hrálo jen se třemi obránci a s pětičlennou zálohou. Boleslavským se tak podařilo vyrovnat hru a otočit výsledek. V 62. minutě aktivní Mendy vnikl do soupeřovy šestnáctky, kde byl sražen. Sudí nezaváhal a nařídil pokutový kop, který ve vyrovnávací gól proměnil Táborský.

V 68. minutě zařídili vedoucí gól střídající mladíci. Po Chramostově přihrávce se trefil Bulut. Ve zbylém čase si každý tým vypracoval po dvou střeleckých příležitostech, ale brankáři už další střely za svá záda nepustili.

Branky FK: 62. Táborský, 68. Bulut.

Mladá Boleslav I. poločas: Miller - Kalina, Johana, Rolko, Fabián - Mendy, Sylvestre, Kúdela, Táborský - Kulič, Řezníček.

Mladá Boleslav II. poločas: Miller - Brunclík, Johana, Fabián - Kalina (80. Janíček), Opiela, Sylvestre, Mendy, Táborský (64. Sedláček) - Kulič (60. Bulut), Řezníček (64. Chramosta).