Období běhání, nabírání fyzické kondice a přípravných zápasů končí. Úvodním kolem se zítra rozjedou všechny čtyři okresní soutěže dospělých – okresní přebor, dvě skupiny III. třídy a také IV. třída. Ta letos hlásí dva nováčky. Na Mladoboleslavsko se z Liberecka vrací Branžež, úplným nováčkem je rezerva Chotětova.

Zástupcům klubů jsme před samotným startem soutěží položili tři otázky:
1. Jak probíhala letní příprava?
2. Jaké jsou změny v kádru?
3. S jakým cílem jdete do sezony?

OKRESNÍ PŘEBOR

SK Kosmonosy, předseda Petr Bernard
1. V přípravě jsme sehráli čtyři zápasy, dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli.
2. Pod vedením trenéra Jireše, zapracováváme do kádru dorostence, kteří jsou příslibem do budoucna. Jinak kádr žádných větších změn nedoznal.
3. Do sezony jdeme s cílem hrát v horní polovině tabulky.

Slavoj Kropáčova Vrutice, sekretář Tomáš Musil
1. Příprava probíhala v domácích podmínkách (třikrát týdně trénink + zápas ) Začala poslední týden v červenci společnými tréninky áčka, béčka a dorostu. Účast byla značně ovlivněna prací a dovolenými. Zápasy A: Mšeno 4:3, Loučeň 0:9, Praga Praha 1:2, Labský Kostelec 1:1, Rožďalovice 1:7. Zápasy B: Chotětov B 2:0, Čečelice 2:4, SKP 0:3, Řepín B 3:1.
2. Odchody : Trénér M. Vlk (Velký Borek ), L. Novák (Řepín – hostování), V. Šesták (ukončení hostování Benátky), J. Fryk (Byšice – hostování), P. Radil (Nemyslovice – hostování), J. Bůžek (přestup K. Hlavno ). Příchody: P. Honzátko (hostování Zdětín), O. Šledr (hostování Mšeno), F. Svoboda (hostování Netřebice). Vedením A týmu byl pověřen Břetislav Holub.
3. A tým – stabilizovat kádr, hrát v rámci možností co nejlepší fotbal a sestupové starosti přenechat jiným. B tým – pokusit se o návrat do III. třídy.

SK Karbo Benátky nad Jizerou B, sekretář Miroslav Bohdan
1. Příprava probíhala v domácích podmínkách, dvakrát týdně trénink. Zápasy: Loučeň 2:1, Předměřice 2:0, Horky 3:3.
2. Odešli Lukáš Došlý, Martin Tott – hostování Zdětín, Radim Davídek – hostování FK Litol. Příchody žádné. Mužstvo bude doplňováno hráči z dorostu a nevytíženými hráči A mužstva. U týmu skončil hrající trenér Lukáš Došlý a asistent Josef Hejtmánek st. Novým trenérem je Aleš Kubík a asistentem Jaroslav Beneš.
3. Snažit se hrát v popředí okresního přeboru.

Sokol Řepov, předseda Miroslav Vlk
1. Letní příprava probíhala v domácím prostředí dvakrát týdně. Zápasy: SKP 2:2, Bakov 2:3, Seletice 6:1.
2. Změna proběhla na postu trenéra – novým koučem je Ladislav Javůrek a přišly tyto posily Zdražil z Bělé, Rozkovec ze Skalska, Scheufler z SKP. Na hostování odešly Gereg do Seletic Zachař do Ledec.
3. Cíl pro tuto sezonu je hrát střed tabulky a zařadit do mužstva dorostence, kteří přešli do mužstva dospělých a také přilákat vice domácích fanoušků.

Sokol Kosořice, trenér Radek Jireš
1. Letní příprava probíhala v domácích podmínkách od 20. července. Zápasy: Rožďalovice 3:2, Chotětov 7:1, Řepín 0:2, SKP 5:0.
2. Z kádru odešel Andres (konec hostování Dobrovice B) a naopak opačným směrem se vrátil z hostování Sedláček a z Bělé pod Bezdězem Sabol. Nově se pak podařilo z Dobrovice dotáhnout ještě hostování Černého a Konečného, jinak kádr i realizační tým zůstávají totožné jako na jaře.
3. Hrát tak, aby do Kosořic opět začalo chodit hodně diváků a obecenstvo bylo spokojeno s předvedenou hrou a kluky na place fotbal bavil – tzn. vyhrávat a být v horní polovině tabulky.

Sokol Kněžmost, trenér Luděk Škaloud
1. Připravovali jsme se v domácím prostředí třikrát v týdnu. Zápasy: Pěčice 1:1, DBSK 5:3, MSK B 7:2.
2. Příchody: Vojtěch Soukup (volný hráč), Lukáš Vávra (hostování MSK), prodloužené hostování: Jaroslav Moc (MSK), Josef Beran (Bakov) a Petr Halbich (návrat po dlouhodobých zdravotních potížích). Odchody: Marek Kusý (Branžež), prodloužené hostování: Tomáš Majzlan (Bakov).
3. Navázat na výsledky z jarní části soutěže a v tabulce se pohybovat do 5. místa.

SK Akuma MB, předseda Jaroslav Kamenický
1. Letní příprava probíhala v areálu SK Akuma a v přilehlém lesíku. Zápasy: Horky 1:2, Bráník 4:2, Bělá 0:6.
2. V kádru nastali jisté změny na hráčských postech a myslím si , že jsme posílili. Jedná se hlavně o Ladislava Výdu který k nám přišel na přestup z Kosmonos a z hostování se vrací Martin Klepáč z Bělé. A ještě jedna změna – posílili jsme o Martina Gregoroviče na trenérském postě, takže trenérské duo bude působit ve složení Slavomír Výda a Martin Gregorovič.
3. Cílem do nové sezony je stabilizovat kádr a hrát atraktivní fotbal pro lidi.

Sokol Březno, trenér Radek Bauer
1. Trénovali jsme třikrát týdně. Odehráli jsme přátelák s Obruby (7:3) a zúčastnili se dvou turnajů, které jsme oba vyhráli.
2. Kádr zůstal ve stejném složení a rozšířen byl o příchozí tři dorostence a zkušeného Romana Kepku.
3. Přáli bychom si aby si kluci vedli alespoň stejně jako loni, kdy jsme skončili na druhém místě, ale víme že to bude těžké.

III. TŘÍDY

FC Sporting MB, předseda Michal Bílek
1. První část letní přípravy probíhala v lesíku Borek, herní část pak na domácím hřišti na Astonce. Zápasy: Ledce 1:1, Kosořice B 3:3.
2. Hostování v přestup se změnilo u Miroslava Leskovjana (Javorník) a Viktora Povšíka (Čejetice). Na hostování pak přichází Luboš Mulač (Akuma) a Patrik Bůžek (Pěčice). Do Čejetic odchází hostovat Petr Plintovič a také skončil kontrakt Martinu Heřmánkovi (Doksy).
3. Po návratu do III. třídy bychom chtěli hrát v horní polovině tabulky.

FK Obruby, sekretář Petr Pavlíček
1. Letní příprava probíhala v domácích podmínkách v Obrubech a začala 10. července. Sehráli jsme během té doby čtyři přípravná utkání a všechna doma: Internacionálové ČR 3:3, Březno 4:7, Lázně Bělohrad B 1:2, Čistá 3:1.
2. Na hostování přišel Jiří Pavlíček z týmu Sedmihorek, který bude zároveň působit v roli trenéra. Dále nás posílil Marek Kadlec z Čejetic a Jiří Nývlt ze Sobotky, ale ten si bohužel v posledním přípravném zápase natrhl lýtkový sval a bude nám scházet celý podzim. Dále se po zranění vrátil Lukáš Halbych a z Bousova přišel Petr Procházka. Ukončeno bylo hostování Petru Havlovi, Miroslav Rejzek odešel na hostování na Branžež, pro nemoc skončil Jiří Dušek a přestal u nás hrát Radim Sobotka. Jinak s některými hráči ještě stále jednáme.
3. Chtěli by jsme hrát v lepší polovině tabulky a dále zkvalitňovat tým s cílem do budoucna postoupit do okresního přeboru.

IV. TŘÍDA

Slavoj Čistá, předseda Roman Dohalský
1. Příprava začala 3. srpna, a nastoupilo do ní dvacet hráčů. Zápasy: Katusice 3:2, Obruby 1:3.
2. Novým trenérem je Jindřich Holický, asistentem David Smejkal. Aktivní činnost ukončil dlouholetý hráč Martin Hilšer. Novými hráči jsou Koliba, Tarasjuk na přestup z SK Ralsko, a na hostování Pešán z MSK.
3. Postup zpět do III. třídy.

Sokol Kosořice B, trenér Petr Darmoš
1. Letní příprava probíhala na hřišti v Kosořicích. Zápasy: Horky B 4:7, Struhy 3:0, Sporting MB 3:3.
2. Do kádru přišel odchovanec Kosořic Jan Lener, z kádru A přešel Miloš Vavrik, na přestup Filip Krátký a hostování bylo prodlouženo u Petra Kubína a Davida Dufka. Fotbalovou kariéru dočasně přerušil Jan Heřmanský, který je pracovně v cizině.
3. V nadcházející sezoně chceme diváky opět bavit útočným fotbalem a pokusit se atakovat opět přední pozice v tabulce jako v minulé sezoně.

SK Branžež 2000, předseda Miroslav Rejzek
1. Letní příprava se skládala ze sobotních tréninků. Zápasy: Nová Ves 5:1, Klášter 1:5.
2. Příchody: Kamil Bayer, Karel Satler (oba Mukařov), Petr Hála (Čistá), Marek Kusý, Richard Ružička, Jakub Salák (všichni Kněžmost), Jan Földes (SKP), Miroslav Rejzek (Obruby).
3. Do šestého místa a udržet kádr po celou sezonu bez zdravotních komplikací.

TIP DENÍKU

Okresní přebor
1. Kněžmost
2. Kostelní Hlavno
3. Kosořice
4. Březno
5. Dlouhá Lhota B
6. Akuma MB
7. Židněves
8. Krnsko
9. Řepov
10. Benátky B
11. Kosmonosy
12. Kropáčova Vrutice
13. Čejetice
14. Předměřice

III. třída skupina A
1. MSK B
2. Doubrava
3. DBSK B
4. SKP MB
5. Bakov B
6. Strašnov
7. Sporting MB
8. Jivina
9. Obruby
10. Klášter
11. Krnsko B
12. Nová Ves

III. třída skupina B
1. Struhy
2. Zdětín
3. Chotětov
4. Nemyslovice
5. Horky B
6. Skalsko
7. Kochánky
8. Bezno
9. Ledce
10. Jabkenice
11. Katusice
12. Žerčice

IV. třída
1. Kosořice B
2. Čistá
3. Rejšice B
4. Kropáčova Vrutice B
5. Doubrava B
6. Mukařov
7. Branžež
8. Bělá B
9. Chotětov B
10. Luštěnice B
11. Bezno B
12. Skalsko B