Fotbalistky pražské Slavie se v předminulém týdnu představili na mladoboleslavském městském stadionu, když zde v rámci Champions League hostily mistryně Rakouska. V posledním kole ligového ročníku se pak v sobotu představili v nedalekém Liberci.

A fotbalistky Slovanu české šampionky dokonale zaskočily, když dokázali favorita poprvé ve své historii porazit. Vítězná branka z první minuty nastaveného času měla mladoboleslavský podpis. Vstřelila jej totiž Boleslavačka Aneta Buryánová. A šlo o branku výstavní – po její ráně pravačkou z hranice vápna totiž neměla gólmanka Slavie Lukášová pražádnou šanci na zákrok. „Vedla jsem míč, přihrávala jsem naší útočnici, myslela jsem, že už bude zakončovat. Ale zablokovala ji obránkyně, takže mi balon posunula zpět. Rovnou jsem střílela z první. A žádnou placírkou. Řekla jsem si, že to probořím nártem na zadní tyč,“ popsala svou parádní trefu liberecká hrdinka.

Pokud je vám její jméno, jakožto fotbalovému znalci, povědomé, tak vězte, že se jedná o dceru někdejšího prvoligového plejera Jana Buryána, kterého jsme na podzim mohli vídat v dresu Čechie Čejetice v okresním přeboru. Fotbalové geny tedy Aneta skutečně nezapírá.

A byť podle videozáznamu to vypadá, že svou branku ani neslavila, euforie to byla obrovská: „Euforie byla vážně neskutečná. V první chvíli jsem tomu nevěřila, některé holky na hřišti dokonce brečely. Tohle jsme si ani nepředstavovaly, jsme hrozně rády. Ukázaly jsme si, že i s takovým soupeřem, a ještě se spoustou zraněných hráček, můžeme hrát a porazit ho. Byly jsme jeden tým a dokázaly to.“

Pro Slovan šlo navíc o historicky první výhru nad sešívaným soupeřem: „Všechny jsme moc rády. Dokážeme se Slavii vyrovnat, bylo to vidět celý podzim. Myslím, že nás ani nejlepší týmy už neberou jako outsidery, naopak jsme plnohodnotné soupeřky. Výhry si vážíme my, trenéři i vedení.“

Liberecké fotbalistky teď už čeká také zasloužená zimní přestávka, tu stráví na čtvrtém místě prvoligové tabulky. „Měly jsme jasný cíl být mezi prvními čtyřmi týmy tabulky. To se povedlo, čtvrté místo je úspěch, i když by bylo lepší třetí, bohužel se nám ale nepovedl vzájemný zápas se Slováckem. Chceme dál pracovat tak, abychom na třetí místo vyšplhaly. Podzim se nám každopádně povedl tak, jak jsme chtěly,“ dodává Buryánová.

2. Futsal liga západ: Malibu Mladá Boleslav - Absolut Černý Dub
OBRAZEM: Malibu vyhrálo i zápas pro děti a jede dál na vítězné vlně