Ta i v tomto zápase potvrdila svou skvělou podzimní formu, připsala si pohodlnou výhru 3:0 a i po deseti odehraných kolech má ve III. třídě stoprocentní bilanci. Zápas z čela tabulky přinesl velmi kvalitní podívanou, ve které byli hráči ze Sahary přeci jenom lepším týmem. Domácí poslal do vedení v prvním poločase kapitán Havránek, po změně stran přidal další dvě branky kanonýr Tomáš Strnad.

Na hřišti v Krnsku se ještě v sobotu dalo hrát a také tady přijel k zápasu soupeř z nedalekého Strašnova. Domácí v derby, na rozdíl od Akumy, nepotvrdili roli favorita a ze zápasu průměrné kvality si odnesli po remíze 1:1 jenom jeden bod. Bojovní hosté šli dokonce v 77. minutě do vedení zásluhou Stracha, Krnsko dokázalo alespoň odpovědět, když o šest minut později srovnal Soumar.

Letos solidně hrající Struhy přivítaly na svém hřišti poslední Nemyslovice a schytaly od nich překvapivě vysoký debakl 0:4. Domácí totálně vyhořeli ve všech řadách a svou velmi slabou hrou věnovali nadšeně hrajícím hostům tři body.

V Ledcích v neděli stromy na hřišti nepadaly, a tak se mohlo hrát. Nakonec nepadaly, až na jednu jedinou výjimku, ani góly. O ten jediný, a tedy nakonec vítězný, se v zápase proti Předměřicím postaral domácí Martin Kraus.

A slavilo se i v nedalekých Žerčicích. Tam přijelo béčko Luštěnic a po šesti minutách tady prohrávalo 0:2. Domácí pak z dobrého úvodu zápasu těžili celý zápas, ve kterém sice už žádný další gól nepřidali, ale sami inkasovali pouze jedinkrát.

Ambiciózní nováček je až třináctý
Mela po zápase Mladá Boleslav - Liberec.
Vlach si nezahraje jeden zápas, Orsava dostal pokutu

III. třída sk. B – 10. kolo

Struhy – Nemyslovice 0:4 (12. Baďura, 45. Zeyval, 60. Machovec, 70. Petr Vonášek), Krnsko – Strašnov 1:1 (83. Soumar – 77. Strach), Akuma – Čejetice 3:0 (55. a 87. Strnad, 21. Havránek), Ledce – Předměřice 1:0 (32. Kraus), Žerčice – Luštěnice B 2:1 (5. Bucek, 6. Krouský – 78. Baborák).

Neodehráno: Pěčice B – Horky B.

SKUPINA A

To Židněves doma roli favorita potvrdila beze zbytku. Nad Mukařovem vedla v poločase už 4:0, nakonec mu na cestu domů naložila sedmičku. Hosté dorazili na venkovní utkání pouze s deseti hráči a nakonec mohla být jejich porážka i vyšší.

U koupaliště se hrálo nezvykle už v sobotu po obědě a změna výkopu domácího zápasu domácím svědčila. Béčko Bělé totiž Policisté pohodlně přehráli a také přestříleli. Hosté jim vstup do utkání umožnili vlastními chybami v obraně, poločas pak skončil domácím vedením 4:0. Druhý poločas se pak hrál víceméně z povinnosti, i tak domácí ještě dokázali svůj náskok navýšit na konečných 6:1.

Klášter doma přivítal Jivinu v jeho dresu doslova řádil Josef Kandráč. Ten se do hostující sítě trefil hned čtyřikrát, a výraznou měrou se tak podílel na domácím vítězství 5:2. Ještě v poločase aspiroval na označení muže zápasu hostující autor dvou branek Stanislav Nedvěd. Po pětačtyřiceti minutách totiž jeho zásluhou vedla Jivina 2:1. Pak se ale do hlavní role obsadil již zmiňovaný Kandráč, kterého ještě jednou brankou doplnil jeho jmenovec Železný.
Sporting dal v Bakově pět gólů, přesto si odváží jeden bod za konečnou remízu 3:3. Jeho hráči Aleš Křováček a Petr Vaněk totiž shodně smolně zamířili za záda vlastního brankáře Pavla Suchého.

V Bousově a na Branžeži se pak v neděli nehrálo.

III. třída sk. A – 10. kolo

Židněves – Mukařov 7:0 (35., 67. a 90. M. Měkota, 15. a 35. Hanč, 20. Tichý, 77. L. Hendrych), SKP – Bělá B 6:1 (6. a 32. Zezula, 11. Beran, 34. Fábry, 71. Petrův, 85. Ďurčovič), Klášter – Jivina 5:2 (7., 51., 73. a 80. J. Kandráč, 60. Železný – 9. a 30. Nedvěd), Bakov B – Sporting 3:3 (46. a 81. vlastní, 52. Bareš – 24. a 67. Javůrek, 76. Křiváček).

Neodehráno: DBSK B – Čistá, Branžež – Březno).

Text: Petr Fencl, Jaroslav Bílek