Akuma Mladá Boleslav – ZD Kostelní Hlavno 2:0

Šlágr víkendového programu okresního přeboru vidělo hřiště na Sahaře.

Domácí Akuma, druhý tým tabulky, hostila třetího v pořadí Kostelní Hlavno. To slibovalo atraktivní podívanou.

Hosté se však od úvodního hvizdu uchylovali ke konverzaci s hlavním sudím Flanderkou, který jim na oplátku ukazoval kartonek žluté barvy.

Do vedení v zápase šli domácí ve 23. minutě. Za dlouhým nákopem se vydal útočník Marek, hostující brankář Zalabák se nedohodl se stoperem a pro Marka už nebylo problémem dostat míč do prázdné branky.

Nejvíce vzruchu ale přinesla minuta 35. Po faulu na domácího Koudelku na hranici pokutového území to nejprve vypadalo, že se bude zahrávat přímý volný kop. Hlavní rozhodčí se pak vydal na konzultaci s asistentem, kterým byl dosazený laik z Kostelního Hlavna. Poté ukázal na značku pokutového kopu.

To nelibě nesli hostující hráči, kteří ihned zasypali nejen hlavního arbitra, ale také „svého“ pomezního. Penaltu promněnil s přehledem Jaroslav Kamenický a za urážku asistenta rozhodčího viděl červenou kartu Martin Bůžek. A pro hosty bylo ještě hůře dvacet minut před koncem, kdy za Bůžkem do sprch vyrazil i Babovák po druhé žluté.

Akuma „přesilovku“ využívala k ofenzivním tažením, ale další branky už nepřidala. V devíti hrozilo i Hlavno, ale nemělo dost sil v zakončení.

Branky: Marek, Kamenický.

Rozhodčí: Flanderka. ŽK: 2:7. ČK: 36. Bůžek, 70. Babovák. Diváci: 160. Poločas: 2:0.

Akuma: Zachař, Nový, Hanzlík, R. Kohnhäuser, Bernard, Kamenický, J. Hlaváček, Král, Macura, Koudelka, Marek.

Kostelní Hlavno: Zalabák, Babovák, Pokorný, Kříž, Hlaváček, Tudoš, Bůžek, Flanderka, Sůra, Macek, Toman.