Akuma Mladá Boleslav - Klášter 3:4

Na Sahaře došlo k největšímu překvapení aktuálního kola okresního přeboru.

O chvost tabulky bojující hosté z Kláštera tady totiž dali čtyři góly Akumě a vyfoukli jí všechny tři body.

Kdo ale utkání viděl na vlastní oči, musí uznat, že to byl bodový export zasloužený a zároveň zahanbující pro domácí Akumu.

Přitom první poločas rozhodně výhře hostujícího celku nijak nenasvědčoval. Domácí totiž v pohodě vedli 2:0, ale hosté před přestávkou snížili krásnou střelou Jelečka. Nicméně celkový dojem z jejich hry, kdy hráli nedisciplinovaně a po právu viděli pět žlutých karet, nebyl vskutku valný.

Druhá půlka ale byla už z jejich strany o něčem jiném. Do druhé pětačtyřicetiminutovky totiž Klášterští nastoupili ve velkém stylu a dobrou půlhodinu nepůjčili domácím míč. Dostali se tak do vedení 3:2 a k vidění už nebyly na jejich straně ani tvrdé zákroky ani žluté karty.

V této době domácí obrana asi neexistovala a hosté toho náležitě využili. Dvacet minut před koncem se ještě domácí zmátořili a začali šturmovat. Bohužel pro ně však sedm minut před koncem utekl Abrahám a zvýšil na 4:2.

Domácí ještě dokázali v poslední minutě v zoufalém náporu snížit na 3:4, ale na víc už nezbyl čas.

Branky: 40. a 89. Kohnhäuser, 15. Bernat – 43. Jeleček, 62. Jirásek, 73. Stuchlík, 83. P. Abrahám.

Rozhodčí:
Lafek. ŽK: 4:5. Diváci: 70. Muž utkání: Dubský – Jeleček.

Akuma: Halbich – Nový, Pavlousek, Havránek (83. Nespečný), Mulač – Bernat (77. Kučera), L. Hlaváček, Dubský, Král – J. Hlaváček (46. Bernard), Kohnhäuser.

Klášter: Kofr – Krejčí, Smetana, Pilz, Rösler – Stuchlík, J. Abrahám (88. Šperka), Jirásek (84. Sivous) – Jeleček, P. Abrahám.

PETR FENCL