Fotbalový klub Mladá Boleslav se chce v nadcházející sezóně 2010 – 2011 dostat mezi nejlepší české celky Gambrinus ligy.

„Hodláme zaútočit na taková místa v tabulce, která generují účast v mezinárodních pohárech, tak jako tomu bylo v letech 2006 a 2007,“ řekl Deníku prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Dopomoci k tomu by mělo Mladé Boleslavi také posílení kádru. "Potřebovali jsme posílit hlavně zadní řady, což se nám povedlo," komentoval příchody stoperů Johany a Dimitrovskiho trenér Karel Stanner. Tomu budou chybět v průběhu podzimu zranění Zahustel a také navrátilec ze Slavie Praha Jan Kysela, jenž na podzim také na hřiště nenaskočí. Naopak zraněný brankář Šeda už začal v týdnu trénovat. Otazník nad startem v prvním ligovém zápase v Ústí visí také nad Petrem Johanou.

V útoku bude novou akvizicí Australan Kerem Bulut. "Kerem se výborně ukázal v přípravě, má čuch na góly," zhodnitil svého kolegu v útoku kapitán Marek Kulič.

Je podoba boleslavského kádru konečná? "Stále máme problém na postu defenzivního záložníka po odchodu Jana Rajnocha," poodkryl možnou slabinu kádru trenér Stanner. Možná se tedy v Boleslavi dočkáme ještě další posily, což ale ani nový sportovní ředitel klubu Ladislav Minář nepotvrdil.

Naopak spekulace, které se objevily v úvodu přestupního termínu ohledně námluv Marka Kuliče sám hráč vyvrátil: "Žádný kontakt s Hradcem Králové neproběhl."

Finance? 150 milionů

Prezident Dufek také Deníku sdělil, že klub je na nadcházející sezónu dostatečně finančně zabezpečen, rozpočet klubu nepřesáhne 150 milionů korun.

„Tento rozpočet zahrnuje veškeré náklady klubu, tedy i režii na provoz stadionu či na chod mládežnických mužstev. Generálním partnerem zůstává Škoda Auto,“ uvedl mluvčí klubu Jiří Koros. Dalšími sponzory jsou i nadále Ško-energo, Čedok a odbory KOVO. Mediálním partnerem klubu je Boleslavský deník.

Novinky pro fanoušky

Vedení klubu dnes také informovalo o novinkách pro fanoušky. Sektor vlajkonošů byl totiž vrácen zpět do původního sektoru G. Rodinná tribuna byla naopak přesunuta do sektoru H. Součástí je i vybudování zázemí pro děti s doprovodným programem a hracím koutkem přímo v hledišti.

„Z důvodu zvýšení kvality sledování domácích zápasů pro diváky byla snížena úroveň plotu mezi tribunami a hrací plochou,“ sdělil Deníku Aleš Juranka, který má na starost zabezpečení stadionu.

Boleslav navíc nastoupí v nových dresech. Ty jsou sice s těmi loňskými velmi podobné, ale drobné změny zaznamenaly. "Asi největší novinkou je bílý límeček a dva knoflíčky," popsala ředitelka obchodu a komunikace Sylva Hottková.

Personální změny

Fotbalový klub prošel před startem ligy také personálními změnami. Novým sportovním ředitelem se stal Ladislav Minář, který na této pozici vystřídal Zdeňka Kudelu, jenž skončil po vzájemné dohodě po osmi letech. Ladislav Minář přichází z FC Tescoma Zlín a má za sebou bohaté fotbalové zkušenosti.

Na pozici asistenta trenéra byl nominován dosavadní trenér B týmu Josef Hloušek, který již v minulosti A mužstvo společně s Karlem Stannerem vedl. Vedoucím mužstva se pak stal Ladislav Maier.

Pavel Svačina, Jaroslav Bílek, Jiří Macek