Akademici ČR – FK Mladá Boleslav 3:2

Odvetné utkání s akademickou reprezentací Česka opět na trávníku v nymburském Sportovním centru boleslavští fotbalisté nezvládli. Příliš chybovali v kombinaci a soupeř byl důraznější i přesnější ve střelbě. Za Mladou Boleslav skórovali Pecka s Táborským.

V boleslavské brance se objevil Michal Vorel, gólman s ligovými zkušenostmi z Jihlavy a pražské Slavie. „Vorel je u nás na testech do konce týdne. V neděli se rozhodneme o jeho případném angažování,“ upřesnil sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

V 18. minutě prohrál Hrdlička na půlící čáře tvrdý souboj a Hebnár individuální akci zakončil přízemní střelou, po které se Vorel k pravé tyči natahoval marně .

Za čtyři minuty zakončil Pecka přesným obloučkem přes brankáře a bylo vyrovnáno.

Akademici však oproti úternímu zápasu hráli bez respektu a do vedení šli opět ve 34. minutě. Po trestném kopu byl u odraženého míče nejdříve ze všech Štumpf a napálil míč přesně k pravé tyči. Dvougólový náskok dal ihned po změně stran hlavou akademikům Frnoch.

Hru Mladé Boleslavi oživil v průběhu druhé půle především Lukáš Opiela, jehož zastihl úvod přípravy v dobré formě. Pravou stranu zálohy poté rozhýbal také příchod s chutí hrajícího Jaroslava Dittricha. Po faulu právě na tohoto středopolaře proměnil Ivo Táborský s přehledem pokutový kop.

Mladá Boleslav nepůsobila jistě hlavně v obraně a tak si Miller, který nahradil Vorla do druhého poločasu řádně zachytal. V samotném závěru se ještě prvoligista hnal za vyrovnáním, ale jeho snaha byla marná.

Ve druhém poločase zasáhl do zápasu v dresu reprezentace také boleslavský Ondřej Murárik. Ten se nakonec vešel do konečné nominace na univerziádu v Bělehradě, kam akademici odlétají v neděli (informace přineseme zítra).

Branky: 18. Hebnár, 34. Štumpf, 46. Frnoch – 22. Pecka, 66. Táborský.

Rozhodčí: Černý. Poločas: 2:1.

FK Mladá Boleslav: Vorel (46. Miller) – Kúdela (51. Opiela), Procházka, Janíček, Hrdlička (51. Mach) – Mendy (57. Dittrich), Sylvestre (61. Zahustel), Rajnoch (46. Kalina), Táborský – Chramosta (46. Poláček), Pecka.