Fotbalisté měli poprvé v novém outfitu vyběhnout už v březnu, ovšem koronavirová pandemie poněkud pozměnila plány a z očekávané dvojice přípravných střetnutí v USA nakonec nic nebylo, a tak se představení nových dresů odložilo až na závěr letních prázdnin.

„Představení nových dresů se neustále odkládalo, ale teď už se reprezentační fotbal konečně vrací. Národní tým v nových dresech poprvé nastoupí proti Skotsku. Tradiční barvy – červená a modrá – zůstaly a já doufám, že toto pojetí bude mít úspěch u hráčů i českých fanoušků. Mně osobně se dresy líbí,“ vyjádřil svůj názor předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Absolutní zápasovou premiéru však neobstará reprezentační áčko, ale jejich o věkovou kategorii mladší kolegové. Výběr do jednadvaceti let vyzkouší nové dresy už 2. září v kvalifikaci o mistrovství Evropy v San Marinu.

Vídat v novém oblečení budeme české fotbalisty v následujících dvou letech, tedy v zápasech Ligy národů, kvalifikaci o mistrovství světa i na evropském šampionátu, který byl z letošního roku odložen na ten příští.  

Důraz při vymýšlení designu byl kladen na tradici, podobně jako u jiných reprezentačních výběrů. Dominantní je přitom červená barva, kombinovaná s modrými prvky.

Osvědčená kombinace

Jako jedni z prvních mohou fanoušci vidět v červeno-modrých dresech Vladimíra Coufala, Bořka Dočkala a Jakuba Brabce, kteří je oblékli při prezentaci. Vyzkoušet je ale už mohly i nedávné hvězdy národního týmu Jan Koller, Vladimír Šmicer a Karel Poborský.

„Kombinace červené a modré je osvědčená, líbí se mi i použité odstíny obou barev. Já jsem proto s finální podobou spokojený. Věřím, že nové dresy budou mít úspěch i u fanoušků. Ale hlavně bych si přál, aby se nám v nich dařilo, protože o to jde především,“ řekl k dresům reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Ten povede české fotbalisty do boje už do Ligy národů už v pátek na Slovensku, příští pondělí pak ve zmíněném utkání v Olomouci proti Skotsku.