„Není pro mě lehké to říct, ale je naprosto zbytečné dělat lídra z někoho, kdo musí před zápasem dvacetkrát na záchod. Přestaňme z Lionela dělat boha. Je to zkrátka jen další argentinský fotbalista,“ prohlásil na adresu svého „nástupce“ Maradona.

Byť měl Messi na letním mistrovství světa v Rusku světlé momenty, jako například krásné gólové sólo v duelu proti Nigérii, obecně byl za své výkony kritizován. Nejen on, zklamala i celá Argentina. Velké zlaté plány zhatilo vyřazení s pozdějšími šampiony z Francie už v osmifinále.

Sám kapitán jihoamerické velmoci bolest neunesl. Fanouškům poté vzkázal, že si od národního týmu, v němž je mu mnohdy vyčítán nedostatek bojovnosti, potřebuje odpočinout. „Říkám: skvělý hráč, ale ne lídr,“ přikývl Maradona.

„El Diego“ si přisadil i dále. „Než aby mluvil s koučem a spoluhráči, radši si zahraje na PlayStationu. A pak chce tým na trávníku řídit? Ne. Což ale nic nemění na tom, že spolu s Cristianem Ronaldem je nejlepším hráčem na světě,“ dodal už trochu smířlivěji.

Ignorant Maradona?

Ostrá slova hrdiny světového šampionátu z roku 1986 se s mnoha kladnými ohlasy nesetkala, naopak. Jako první pochopitelně reagovala Messiho rodina.

„Znevažovat Lea je ignorantské. Maradona se chlubí tím, jakým lídrem býval, a přitom říká takové věci o nejlepším fotbalistovi, kterého máme a kterého na dlouhou dobu mít i budeme? Smutné,“ uvedl Maxi Biancucchi, Messiho bratranec a sám rovněž profesionální fotbalista.

Za „malého velkého muže“ Argentiny se postavila i široká veřejnost. Advokátka Alba Llanesová například Maradonovi na sociálních sítích vzkázala: „Když kritika přichází od chlapa závislého na drogách, tak opravdu mnoho neznamená.“

Další zase prohlásili: „Muž, který je mentálně i fyzicky nemocný jako tlusťoch Diego, nemůže Messimu říkat vůbec nic. Argentina stejně nepotřebuje jednoho lídra, potřebuje jich mnoho.“

Povzbudí barcelonskou hvězdu zmíněné ohlasy k opětovné reprezentaci? Své zemi – očividně – chybí.