„Byla to náhoda. Byli jsme se projít s klukama tady po Zlíně, zašli jsme si na pivko. Tady nahoře máte pěknou terasu a on tam seděl trenér Zlína. Říkám si, hele, to je Pepa Csaplár. A on mě taky hned poznal. Zavolal na mě: Nazdár, Franz,“ vyprávěl po utkání František Straka novinářům.

Zavzpomínali přitom na dřívější časy, o zápase se pochopitelně nebavili. „Nezávazně jsme debatovali o Spartě, o Slavii, kde jsme působili, bylo to fajn. Vždycky je příjemné setkat se s trenérským kolegou, vyměnit si názory. Navíc Pepík je skvělý kluk, takže bylo fajn si takhle poklábosit,“ pravil Straka, jehož tým uspěl ve Zlíně 4:1. 

„Říkal jsem klukům, že to přijde, netušil jsem, že zrovna ve Zlíně. Ale musíme stát pořád oběma nohama na zemi,“ konstatoval Straka po prvním vítězství Karviné v této sezoně.

Zatímco „Franz“ si dopřál vychlazenou plzničku, Josef Csaplár se obešel bez alkoholu. „Já pivo nepiju, ale i bez něj to byl družný rozhovor,“ přiznal trenér Fastavu. „Byli jsme na večeři. Poseděli jsme spolu asi půl hodiny. Bylo to příjemné, moc fajn,“ přidal s úsměvem Csaplár.