V prvním poločase to ještě nebylo až tak jednoznačné. Trenér Karel Jarolím byl dokonce s obrazem hry svých svěřenců dost nespokojený: „Nevím, čím to bylo, ale první poločas měl podobný průběh jako v minulém zápase se Slováckem. Nebyli jsme schopní pořádně zakombinovat, nebyli jsme ani nebezpeční pro branku soupeře. To se mi v žádném případě nelíbilo.“

I tak ale mohla Boleslav vést – hned po pár minutách Malínský nasměroval balon kolem vybíhajícího příbramského gólmana, na čáře jej ale odkopl obránce Cmiljanović. Na druhé straně zahrozili hosté Rezkovou tvrdou ranou. Po změně stran už ovšem byla převaha domácích jasná.

„O půlce jsme si k tomu něco řekli, dost se to zlepšilo, ale řekl bych, že nám chybělo trošku to štěstíčko k tomu, abychom dali gól,“ řekl ofenzivní záložník Boleslavi Tomáš Ladra.

A s jeho pohledem souhlasil i trenér Jarolím: „Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny, myslím, že s příchodem Marka Matějovského se naše hra trochu srovnala. Měli jsme tlak a vytvořili jsme si šance, které vyvrcholily penaltou. Bohužel ani z té jsme ale gól dát nedokázali.“

Smůla v koncovce se naplno projevila po hlavičce Škody, která se od jedné tyče odrazila do druhé a potom ven z branky. Kromě toho byl v nadějné pozici Ladra, při jeho ráně z malého vápna však svůj tým znovu zachránil Cmiljanović.

Byly tam i další náznaky slibných příležitostí – nepřesná hlavička Dancáka a samozřejmě i penalta, kterou necelých deset minut před koncem druhé půle zahodil Ladra. Z puntíku pálil ze svého pohledu doleva, jenže branku vůbec netrefil.

„V první chvíli jsem měl v hlavě, že to dám na druhou stranu nebo doprostřed, ale gólman pořád stál. Trochu jsem znejistěl a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Jde to za mnou. Věřím, že v příštím zápase klukům zase pomůžu,“ popisoval třiadvacetiletý exekutor situaci ze svého pohledu.

Boleslav tedy proti poslední Příbrami zapsala jen jeden bod, což je vzhledem k průběhu utkání málo. „Vzhledem k druhému poločasu to je ztráta. Měli jsme smůlu, nic tam nespadlo, rozhodně to jsou ztracené dva body,“ neskrýval rozhořčení Ladra.

Podobně to ostatně viděl i šéf boleslavské střídačky. „První poločas za mě katastrofa, druhý už snesl nějaké měřítko. Bez gólu ale nemůžeme pomýšlet na vítězství. Vyhrát jsme vzhledem k průběhu druhé půle měli, takže je to velká ztráta,“ shrnul na závěr Karel Jarolím.

Jeho tým čeká v dalším kole znovu souboj s mužstvem, jež se v tabulce pohybuje na podobných příčkách. Příští neděli zajíždí Boleslav do Teplic.