Minulý týden Plzeň, teď Slavia Praha. Fotbalisté Mladé Boleslavi mají v polovině října poměrně přísný los, když se dvakrát za sebou představí na půdě svých soupeřů. Shodou náhod jde navíc o dva vedoucí celky ligové tabulky. Po porážce 0:2 v Plzni budou chtít Boleslavané zaskočit v Edenu Slavii.

Ta v součtu české a konferenční ligy už tři zápasy neskórovala. Navíc má výraznou personální krizi na postu obránců. Toho všeho by chtěla aktuálně desátá Mladá Boleslav v nedělním večeru využít.

„Čeká nás soupeř hrající na svém hřišti ve velké pohodě a střílející hodně gólů. Potřebujeme být více než stoprocentní ve všech pozicích a případně využít jeho lehkých indispozicí způsobených marodkou a cestováním k evropskému pohárovému utkání,“ říká k utkání kouč hostů Pavel Hoftych.

Ten bude v zápase postrádat kapitána Marka Matějovského. Ten inkasoval v Plzni čtvrtou žlutou kartu, a má tak na jedno utkání pozastavenou činnost. Matějovský alespoň navštívil se svými spoluhráči Samuelem Dancákem a Vojtěchem Stránským ve čtvrtek esportový event ve Škoda Muzeu, kde si zahráli jak jinak než FIFU.

Mladé Boleslavi se více než šest let proti pražské Slavii nedaří bodovat. Naposledy ji porazila doma v sobotu 5. března 2016, od té doby ve dvanácti ligových zápasech neudělala jediný bod, když prohrála šestkrát ve Vršovicích a šestkrát doma.

Z dosavadních šestatřiceti vzájemných utkání o prvoligové body vyhrála Boleslav devět a Slavia sedmnáct, nerozhodně skončilo deset. Jenom jedno z šestatřiceti utkání se odehrálo zcela bez gólů, a to na mladoboleslavském trávníku před čtrnácti lety v pondělí 27. října 2008. Celkové skóre je 56:44 ve slávistický prospěch.

Z osmnácti utkání hraných na slávistickém trávníku osm vyhrála Slavia, osm skončilo remízou a jen dva vyhrála Boleslav. Na slávistickém hřišti boleslavští fotbalisté nebodovali sedm roků, naposledy se jim dařilo v kalendářním roce 2015, v pátek 13. března vyhráli 4:3 a v sobotu 12. září remizovali 1:1.