„Trochu zvláštní to samozřejmě je, už jsme to viděli u Bohemky, kde hrají Pardubice. My máme výhodu, že na Boleslav tolik fanoušků nechodí, takže by to mohlo být v hledišti vyrovnané,“ říká hradecký stoper Jan Král. On sám v Mladé Boleslavi vyrostl, takže se tam cítí jako doma a rozhodně to pro něj bude speciální zápas. „Boleslav mě vychovala, já se o to více budu snažit. I v současné době jsou tam kluci, se kterými jsem hrál,“ potvrzuje pikantnost duelu Král.

Oba týmy v reprezentační pauze nezahálely. Východočeši odehráli semifinále MOL Cupu. V Lokotrans aréně nestačili na Slovácko (0:1). Boleslavští si ve středočeském přátelském derby poradili s druholigovou Vlašimí (4:1).

V nedělním duelu se utkají týmy, jež bojují v prostřední části tabulky. Votroci jsou dokonce mezi elitní šestkou. Tam se posunuli po výhrách v posledních dvou ligových kolech. Nejprve svěřenci trenéra Miroslava Koubka přehráli v domácím azylu 2:1 Zlín. Poté se radovali i v Teplicích, kde zvítězili stejným výsledkem. Rozhodující branku na severu Čech zaznamenal právě stoper Král. 

„Hradec je velice nepříjemný soupeř, je organizovaný, hraje silový fotbal a má nebezpečné standardní situace, v nich především někdejší boleslavské hráče Radu a Krále. Hrajeme sice na domácím stadionu, ale budeme na hostující střídačce. Potřebujeme nutně získat tři body, nic jiného nebereme,“ vyhlíží duel asistent boleslavského trenéra Marek Kulič, který právě v hradeckém dresu končil svou úspěšnou kariéru.

"Votroci" se proti Mladé Boleslavi nebudou moci spolehnout na jeden z tradiční článků obrany Jakuba Klímu, který je v Hradci na hostování právě ze středočeského klubu a nemůže proti němu nastoupit.

„Myslím, že máme dobrý a široký kádr na to, abychom ho dokázali nahradit. Ale určitě to nebude jednoduché. Klímič rád rozjíždí útoky, takže toho, kdo ho nahradí, čeká těžký úkol,“ je si vědom Král.

Boleslav je v tabulce sice až na desátém místě, ale kvalitou kádru má rozhodně na víc. Pod novým trenérem Pavlem Hoftychem, který tým přebral po Karlu Jarolímovi, se bude chtít zvednout. V předešlém utkání po nevýrazném výkonu Středočeši doma neuspěli proti Spartě.

Podle Krále si Hradečtí buodu muset dát pozor především na nestárnoucího režiséra hry Marka Matějovského. „Celkově jim asi prospěla výměna trenéra. Je tam dobrá parta, budou hrát s lehkostí a nás nečeká nic snadného,“ uzavřel Král.