Čtyři dny intenzivní práce nesou své ovoce. Den před plánovanou středeční dohrávkou fotbalové ligy mezi Mladou Boleslav a Plzní má plocha v Lokotrans Areně opět zelenou barvu.

V sobotu se přitom zahalila do bílého sněhového hávu, a zapříčinila tak odložení utkání Bolky proti Karviné (hrát by se mělo ve středu 13. prosince). V úterý to zatím vypadá, že už jednou odložený zápas proti Plzni se ve středu skutečně ve středních Čechách odehraje.

Fotbalisté Mladé Boleslavi si po odložení zápasu s Karvinou alespoň zatrénovali.
Obrazem: Prvoligoví fotbalisté Boleslavi místo zápasu trénovali

V původním termínu (27. září) se nehrálo na žádost Plzně kvůli náročnému cestování za kazašským soupeřem v kvalifikaci Evropské konferenční ligy.

„Uvědomujeme si sílu soupeře, ale domácí zápas chceme zvládnout. Věřím, že hřiště bude skvěle připravené a nehrozí již žádná sněhová kalamita,“ prohlásil mladoboleslavský trenér Marek Kulič.

Zimní turnaj: FK Brandýs - Kosmonosy (0:5), hráno 25. února 2023
Kosmonosům a Horkám přibyl na zimním turnaji v Brandýse okresní rival

Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň dosud sehrála šestatřicet zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála Boleslav osm, Plzeň devatenáct a remízou skončilo devět při celkovém skóre 37:63 výrazně v plzeňský prospěch.

V aktuální neúplné tabulce mají oba celky shodný počet 26 získaných bodů, přičemž Plzeň je o jedno místo výše než šestá Mladá Boleslav díky lepšímu celkovému skóre. Případný vítěz zápasu může přeskočit Olomouc a Slovácko, jež si o víkendu ve vzájemné zápase body podělili, a vyhoupnout se na třetí příčku.

Podívejte se na, jakém terénu se v sobotu odehrálo prvoligové utkání Olomouc - Slovácko (1:1):

Zdroj: Youtube

Načítám tabulku ...