První týden letní přípravy završili mladoboleslavští fotbalisté ziskem turnajové trofeje v Benátkách nad Jizerou, kde na dobře připraveném hřišti porazili dva soupeře, nejprve druholigové Táborsko 3:2 a potom prvoligový Liberec 2:0.

„V pátek Táborsko svojí velmi dobrou hrou překvapilo a v sobotu proti Liberci byl první poločas od nás velmi dobrý, škoda jen, že jsme nedali třetí gól, šance na to byly," zhodnotil herní vrchol prvního týdne přípravy čerstvý hlavní trenér FK Mladá Boleslav Marek Kulič, který byl spokojený především s tím, že ve dvou přípravných zápasech protočil téměř všechny hráče, že viděl ve hře nováčky prvoligového kádru a že se nikdo nezranil.

„V prvním zápase proti Táborsku si některé požadované herní principy sedaly, hlavní trenér si k tomu něco řekl a ve druhém zápase proti Liberci se chtěl každý z hráčů podle toho řídit. Samozřejmě obě vítězství bereme s rezervou, byla to přeci jenom příprava. Je nyní potřeba nepolevit a pokračovat dál," míní jeden ze stoperů Ondřej Karafiát. Prozradil, že v tréninkových jednotkách i v dosavadních dvou zápasech už byl znát jiný rukopis nového trenéra, především ve snaze hrát útočným stylem. „První týden přípravy si chválím, trénovali jsme jenom na hřišti. Kondiční trenér ví, jak na tom všichni hráči jsme a očekávám, že druhý týden bude o poznání těžší než byl první," tuší Ondřej Karafiát, že tréninková zátěž se v nejbližší dnech postupně zvýší.

Jeho očekávání trenér Marek Kulič potvrdil: „První týden byl seznamovací a rozjezdový, ve druhém malinko přitvrdíme podle toho, jaké bude počasí, abychom to nepřehnali, ale potřebně vyvážili," dodal Marek Kulič, jenž má ze své první trofeje získané v roli hlavního trenéra radost srovnatelnou s pozitivními pocity svých svěřenců.

V sobotu čeká Mladou Boleslav zápas s proti pražské Dukle. Utkání se bude hrát na 4x30 minut a je na programu v sobotu 1. července od 10.15 hodin na hřišti v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Vstupné na zápas je zdarma.