Před týdnem stál krátký výpadek v závěru Boleslav jisté body v Liberci, proti Slovácku přišly černé pasáže hned dvě a o dost dříve. V prvním poločase hosté vměstnali tři gólové zářezy do necelých deseti minut.

„Utkání rozhodly tři góly po našich stupidních chybách, které soupeř snadno potrestal," zlobil se trenér poražených Karel Jarolím.

Vše načala parádní akce po ose Holzer – Reinberk – Kohút. Míč vždy z jedné doputoval až do sítě boleslavského brankáře Halousky. Ten si na střelu z bezprostřední blízkosti sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal.

Po chvíli boleslavská obrana namazala při odvracení nebezpečného centru pouze proti noze Jurečky, který z první pálil přesně. Reinberk pak v pokračující demolici hlavičkoval po rohu do tyče a dobíhající Kalabiška snadno dorazil. Pro dva domácí hráče tím zápas skončil, trenér Jarolím reagoval dvojím střídáním.

Ewerton pak v nastavení prvního poločasu vykřesal naději. K premiérovému gólu v sezoně vyzval Brazilce nezištnou přihrávkou napříč malým vápnem Milan Škoda. "Podařilo se nám snížit a chtěli jsme s výsledkem něco udělat. Pokud by se nám podařilo vstřelit kontaktní branku, tak se s utkáním dalo něco dělat, ale to bychom nesměli inkasovat čtvrtou a pátou branku," litoval po utkání Jarolím.

Aktivní vstup jeho sestavy do druhého poločasu přinesl některé nadějné střelecké příležitosti, ale další šnížení už nikoli. Naopak hosté udeřili znovu a opakovaně.

Jurečka doklepávající na zadní tyči hraniční ofsajdovou přihrávku od Kohúta svým druhým gólem v utkání vrátil týmu z Uherského Hradiště tříbrankovou pohodu. Petržela pak akcí jako přes kopírák poslal Středočechy definitivně do kolen.

V závěru byly k vidění šance na obou stranách. Dvě parádní rány Ewertona, který hattrickem zdvojnásobil svou střeleckou bilanci v české lize, prakticky už nic neřešily. V nastavení se ještě Hofmann připravil o gól, když zahrál rukou při zpracování, což odhalil VAR.

Boleslav tak zůstává na jediném získaném bodu z posledních čtyřech kol. V tabulce je s osmi body až dvanáctá, tedy hluboko za očekáváním.

Mladá Boleslav - Slovácko 3:5 (1:3)

Branky: 45+2., 73. a 87. Ewerton – 23. a 57. Jurečka, 17. Kohút, 26. Kalabiška, 61. Petržela. Rozhodčí: Julínek. ŽK: 4:0.

Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák (28. Fila), Matějovský (65. Smrž) – Ewerton, Hlavatý, Stránský (28. Ladra) – Milan Škoda (65. L. Mašek).

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Petržela (74. Navrátil), Havlík, Sadílek (90+1. Šimko), Holzer (79. Vecheta) – Kohút (74. Mareček) – Jurečka (79. Tomič).