Po týdnu se Fabrikáři představí opět na domácím stadionu. Soupeřem jim bude nováček z Opavy. Který je na tom v úvodu ligy ještě hůře než Mladoboleslavané. Slezané totiž i přes sympatické výkony v zápasech proti Spartě či Slavii zatím urvali jediný bod za remízu 1:1 z minulého víkendu proti Liberci. V tabulce pak jsou právě za svým dnešním soupeřem.
Mladá Boleslav je i podle sázkových kanceláří v utkání jasným favoritem. Ve vzpomínkách mnohých domácích fanoušků ale vyvstává poslední vzájemné měření sil z před dvou let.

Tehdy Opava, coby druholigový celek zaskočil favorita na jeho hřišti v semifinále poháru a po výhře 2:0 se radoval z postupu do samotného finále MOL Cupu.

To středočeši nehodlají rozhodně opakovat. „Věřím, že to bude dobrý zápas. Asi úplně jiný než poslední proti Slavii,“ tuší boleslavský stoper Jan Král. Ten má s ligovým nováčkem i ne příliš starou zkušenost. „Hrál jsem proti nim už ve druhé lize a tam byli fotbalově nadstandardní. Myslím, že budou chtít konečně vyhrát, ale to my samozřejmě také. Musíme už našim fanouškům ukázat, že fotbal hrát umíme!“ burcuje mladý bek.