Dvacetiletý odchovanec Vysočiny patřil už třetí sezonu do kádru druholigového Vysočiny. Na podzim na sebe upoutal zvýšenou pozornost sedmi nastřílenými góly ve druhé nejvyšší soutěži.

Okolo křídelníka kroužilo hned několik dalších zájemců z nejvyšší soutěže. V konkurenci mimo jiné Baníku Ostrava nakonec uspěla Mladá Boleslav, kam mládežnický reprezentant přichází na přestup.

„Boleslavský herní styl se mně líbí, takže je pro mě dobře, že jsem tady," řekl Lukáš Fila po podpisu smlouvy pro klubový web Mladé Boleslavi. Věří, že se v prvoligové kabině a po boku řady zkušených borců rychle aklimatizuje. „Chci co nejdříve pomáhat týmu vyhrávat a zároveň se i individuálně prosazovat,“ dodal Lukáš Fila.

Lukáš Mašek
Mašek a Poulolo odchází hostovat, nadějný útočník už se v novém týmu uvedl

Pavel Kuka z agentury Pavla Pasky, která hráče zastupuje, považuje Filův přestup za pozitivní posun v kariéře. „K jeho osobnímu rozvoji to jednoznačně prospěje, aby své dovednosti nabrané v Jihlavě a reprezentaci v plné míře naplnil v nové sezoně Fortuna ligy," řekl člen ligových kanonýrů.

„Děkujeme vedení klubu FC Vysočina Jihlava za vstřícné, rychlé a korektní jednání," vzkázal generální ředitel mladoboleslavského klubu David Trunda. „Jsme velice rádi, že se nám povedlo přivést do našeho týmu mladého a talentovaného hráče ještě v tomto přestupním období," komentoval transfer sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Jakub Dovalil.