„Steaua je v Rumunsku něco jako u nás Sparta a Slavia. Opakovaně hraje evropské poháry a má v sestavě rumunské reprezentanty, takže vzbuzuje respekt, ale strach nemáme,“ cituje klubový web trenéra Jozefa Webera.

Boleslavské naděje povzbudily okolnosti posledních dní. Někdejší hegemon rumunské kopané aktuálně prochází složitým obdobím. Prohrál poslední tři soutěžní zápasy v řadě, v lize je až na deváté příčce, minulý týden odstoupil hlavní trenér Bogdan Andone, který přitom tým vedl jen v sedmi utkáních…

Boleslavi také hraje do karet to, že na rozdíl od rumunského soupeře nehrála o víkendu ligový zápas. Duel s Teplicemi byl odložen kvůli potížím při boleslavském návratu z Kazachstánu. Další výhodou pro českého zástupce je fakt, že se nebude hrát na domovském stadionu bukurešťského celku. Arena Naţională slouží přes léto kulturním akcím, takže domácí zápasy hraje FCSB na hřišti Astry Giurgiu.

„Cítíme trošku větší šanci. Odvolali trenéra, zbavili se asi tří hráčů ze základní sestavy. Určitě nejsou v ideálním rozpoložení a pro nás je ta situace nejlepší možná,“ prohlásil před odletem brankář Jan Šeda.

Přesto zůstává favoritem Bukurešť. V základní skupině Evropské ligy se naposledy představila v předloňské sezoně, kdy dokonce postoupila až do jarních vyřazovacích bojů. Loni ji v posledním předkole vyřadil Rapid Vídeň.  Letos už postupně vyřadila moldavský tým Milsani (po výhrách 2:0 a 2:1) a arménský Alaškert (po výhře 3:0 a porážce 2:3).

Michal KONVALINA