Není divu, že obvykle stoicky klidná tvář trenéra Luďka Klusáčka po sobotní výhře 1:0 roztála spokojeným úsměvem. „Povedlo se nám podat mimořádný výkon, kluci si to určitě užijou. Věřím, že si to užívají i fanoušci, protože to bylo po dlouhé době,“ řekl kouč hostujícího týmu po zápase.

Ale nebyl by to on, kdyby se oddával přílišnému slavení. Ostatně postavení „Bohemky“ v tabulce FORTUNA:LIGY zůstává poněkud nahnuté: Vršovičtí jsou po prvním vítězství od poloviny prosince dvanáctí. Po skvělém loňském jaru doufali v lepší umístění.

„Jsme hlavně v situaci, kdy body nutně potřebujeme. Výhra na Letné je samozřejmě cenný úspěch, ale já se na to dívám z celkového pohledu. Jak odehrajeme sezonu, kolikátí budeme na konci a zda se nám eventuálně podaří zabojovat o poháry jako v minulém ročníku,“ uvedl Klusáček.

Stejně jako samotný zisk tří bodů proti Spartě trenéra každopádně potěšil výkon jeho svěřenců. Klokani totiž rozhodně nehráli na náhodu a nespoléhali na nepropustnou defenzivu. „Rozhodně je obrovské plus, když vyhrajete a zápas se vám navíc herně povede. Vítězství podle mě bylo zasloužené a klidně jsme mohli vedení ještě navýšit,“ poznamenal vršovický stratég.

Fakt je, že „Bohemka“ stejně jako nedávno proti Slovácku zahodila pokutový kop. Tentokrát neuspěl ruský záložník Vladislav Ljovin. „Na penaltu byla určena trojice hráčů a bohužel podruhé se nám stalo, že jsme ten gól nedali, naštěstí tentokrát to nevedlo ke ztrátě bodů,“ oddechl si Klusáček.

V sobotu 6. února budou klokani hostit doma v Ďolíčku šestnáctý tým tabulky Brno a úkol zní jasně: potvrdit výhru z Letné. „Věřím, že se teď vrátíme na vítěznou vlnu a bude to mít pozitivní psychický efekt,“ uzavřel Klusáček.