Jednání o Škodově návratu do Čech, konkrétně do Mladé Boleslavi, dříve potvrdil i prezident boleslavského klubu Josef Dufek s tím, že v Turecku sice byl o pětatřicetiletého kanonýra zájem i nadále, hráče samotného to ale prý ale už táhne domů.

A nakonec si obě strany (zdá se) opravdu plácly. I když zatím nic oficiálně potvrzeno není. „O dalších detailech možného angažování v našem týmu budeme informovat,“ sdělil prozatím klub na svém webu.

Denis Laňka v teplickém dresu.
VIDEO: Gól à la Schick. Laňka napodobil úchvatnou trefu z půlky hřiště

V každém případě je stejně jako v zimě, kdy přišli hráči jako Jaromír Zmrhal nebo Jiří Skalák, i v letním přestupním okně viditelný vliv kouče Karla Jarolíma. Tomu už se podařilo do kádru získat stopera Marka Suchého, kterému skončila smlouva v bundesligovém Augsburgu. Teď by se do Boleslavi mohl přesunout další jeho prověřený kůň.

Milan Škoda je mládežnickým odchovancem Bohemians 1905. V Mladé Boleslavi dokonce krátce v roce 2005 hostoval. Vyhlášený kanonýr však původně nastupoval na postu stopera, avšak v roce 2007 ho trenér Zbyněk Busta přeškolil na útočníka.

Přípravné utkání mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví přineslo remízu 1:1
Na ex-ligovém trávníku se trefovali jenom Brazilci

V roce 2012 se přesunul v rámci Vršovic do Edenu, kde se stal postupně klubovou legendou. Před rokem a půl se přesunul do tureckého Rizesporu a okusil tak první zahraniční angažmá.

V něm vstřelil v sedmnácti zápasech deset branek. Za českou reprezentaci odehrál 19 zápasů, ve kterých se čtyřikrát prosadil. Ve Slavii vyhrál třikrát českou ligu a dvakrát také domácí pohár.