Devátá Mladá Boleslav je v souboji s dvanáctými Českými Budějovicemi v roli mírného favorita. S Jihočechy neztratila v posledních čtyřech vzájemných zápasech ani bod. V domácím prostředí pak Matějovský a spol. nedopřáli Dynamu výhru už v devíti ligových zápasech po sobě. Naposledy se tak stalo na jaře 2010, kdy jediným gólem rozhodl Ladislav Volešák.

Trenér Středočechů Pavel Hoftych by příznivou bilanci pochopitelně nerad rušil, zároveň ale upozorňuje na předešlé výkony soupeře. „Budějovice mají dobře složený tým s novými trenéry. Odehrály velmi dobré zápasy na Slovácku i v Plzni a doma zvítězily nad silnou Bohemkou,“ zmínil.

Třetí utkání v řadě, do kterého Boleslav nastoupí na svém stadionu, by podle očekávání Pavla Hoftycha mělo být jiné než to minulé vítězné s Hradcem. A nejen proto, že se Boleslavští vrátí podle zápisu do pozice domácího mužstva. „Hrají trošku jiným stylem než Hradec,“ má jasno Hoftych a burcuje: „Uděláme opět maximum pro výhru s vědomím, že každý získaný bod je v nesmírně vyrovnané tabulce důležitý."

Hosté dorazí povzbuzení stejným výsledkem, jakého v předešlém kole dosáhla Boleslav – tedy výhrou 1:0. „Vítězství nad Bohemkou pro nás bylo strašně důležité, konečně jsme to zlomili,“ kvituje jeden z trenérů Marek Nikl, který je přesvědčený, že do Boleslavi se týmu pojede lépe. „Každý dobrý výsledek se podepíše na výkonech. Kluci se zase posunou dál a budou sebevědomější. Že jsme to zvládli doma, je skvělé, ale budeme chtít uspět i v Boleslavi."

Zajímavostí zápasu je další pokračování bratrského souboje Škodových. Pro staršího Milana bylo podzimní utkání (výhra 2:0), do kterého zasáhl až po půli, na delší čas posledním. Nyní už je ale po zranění autor čtyřech tref v sezoně zpět k dispozici. Mladší Michal zůstává v ročníku při třinácti startech na dvou gólech z podzimu. Kdo bude spokojenější tentokrát?


Načítám tabulku ...