Boleslav zahrála podle svého zvyku, je totiž naprosto nevyzpytatelná. Vzhledem zk tomu, že měla jen 18 bodů a k sestupovým příčkám nebezpečně blízko, je její úspěch hodně cenný.

Sigmě chyběli v zápase vykartovaní Vepřek s Houskou a také na poslední chvíli zraněný Falta, přesto začala nadějně. Střelu Dvořáka vyrážel s obtížemi nad břevno brankář Šeda. Jenže ve 12. minutě zmrazil domácí rozehraný roh, centr Přikryla a gólová hlavička Takácse.

S domácím týmem to zatřáslo a dlouho se nemohl dostat do tempa. Nadějně rozjeté akce končily v nepřesnostech. Až ve 26. minutě pálil po zemi znovu Dvořák, ale vedle.

Další střelecký pokus si o chvíli později připsal po Dvořákově sklepnutí a nápor Hanáků pomalu narůstal. Nešpor tečoval po nabídce Zahradníčka a Šeda jen tak tak vytáhl balon na roh.

Jen o pár vteřin později poslal další nebezpečný centr do vápna Lalkovič a sudí Adámková za stažení Dvořáka nařídila penaltu.

Jindy spolehlivý exekutor Jakub Plšek ji ale kopnul špatně a udělal hrdinu okamžiku z brankáře Šedy, který jeho ránu po své pravé ruce vyrazil. "Možná trochu čekal, že se pohnu, ale dává to doprostřed, tak jsem zkusil co nejdéle stát," uvažoval v rozhovoru pro Českou televizi brankář Šeda, jeden z hrdinů duelu.

Plšek nehrál šťastný zápas. Na konci první půle se k němu odrazil po závaru míč, ale nejlepší olomoucký střelec z minulé sezony ve snaze o co největší ránu vůbec netrefil míč.

Do druhé půle trenér Jílek poslal místo neviditelného Texla útočníka Yunise a ještě více posílil ofenzivu. Dvořáka se šikovně otočkou protáhl do vápna, ale jeho rána skončila jen v Šedových rukavicích.

Na druhé straně záhy přišel další tvrdý úder. Komličenko hlavou zpracoval těžký centr a pak překvapil brankáře Buchtu střelou přes hlavu. Sigma šla do maximálního rizika. Obránce Štěrbu vystřídal další ofenzivní hráč Pilař. Na hřišti už v modrém zůstali jen dva beci.

Hrálo se pak sice především na polovině Boleslavi, jenže tlak Sigmy byl jen platonický bez velkých šancí. Leccos dokumentovala situace, když se po centru do vápna vrhli Yunis i Dvořák a nakonec se díky tomu ubránili sami.

V závěru pak Hanáci museli vypít až do dna kalich hořkosti a postaral se o to bomber Komličenko, který si zapsal hattrick. Nejdřív zužitkoval centr ze standardky a pak po pěkné kombinaci s Přikrylem zavěsil už 15. gól v této sezoně.

„Komli prostě jen prokázal, že má formu a odehrál skvělé utkání,“ usmíval se autor první boleslavské branky Ladislav Takácz, zatímco trenér Josef Weber zůstal více při zemi: „Pro mě byly všechny čtyři góly hezké. Nůžky jsou otázky štěstí, mně se spíš zdálo, že to netrefil dobře a míč rychle padal. To čtvrtá branka, ta byla nádherná,“ pochválil trefu patičkou po centru Matějovského.

Celkově byl Josef Weber rád za vítězství i za výkon. „Doma jsme si také nezasloužili prohrát 0:4 a pro Sigmu je to krutý výsledek, protože podala hodně srdnatý výkon,“ mínil boleslavský trenér a přiznal, že klíčovým momentem byla penalta, kterou v závěru poločasu za stavu 0:1 chytil brankář Šeda smolaři zápasu Plškovi.

„Tam se lámal chleba. Honza Šeda to s trenérem Malíkem dost probírají, kdo kam kopne. Je to spíš intuice a štěstí, ale Šedovi se teď daří, cítí se dobře, dostal málo gólů, proto mu to lepí,“ dodal Josef Weber.

Sám Jan Šeda si na penaltu docela věřil. „Možná (Plšek) trochu čekal, že se pohnu, ale dává to doprostřed, tak jsem zkusil co nejdéle stát,“ uvažoval v rozhovoru pro Českou televizi.

Brankáře pochválil také autor první branky Ladislav Takácz, který se trefil už ve 12. minutě po nacvičeném signálu. „Šedys to skvěle chytil a to nás nakoplo. Byl to klíčový moment,“ měl jasno chlapík, který měl v hlavě odvetu za domácí propadák se stejným soupeřem a toužil mu vše vrátit.

Povedlo se.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 0:4

Branky: 12. Takács, 54., 81. a 86. Komličenko. Rozhodčí: Adámková – Paták, Antoníček. ŽK: Nešpor, Dvořák – Mareš, Džafič, Komličenko. Diváků: 3079. Poločas: 0:1.

Olomouc: Buchta – Sladký, Jemelka, Štěrba (54. Pilař) – Zahradníček (82. Manzia), Plšek, Kalvach, Texl (46. Yunis), Lalkovič – Dvořák, Nešpor. Trenér: Václav Jílek.

Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka, Mareš – Ladra (90. Valenta), Hubínek, Džafič (75. Matějovský), Takács, Přikryl – Komličenko (86. Křapka). Trenér: Jozef Weber.