Trenér Karel Jarolím tak oslavil první výsledkový úspěch po návratu na lavičku Boleslavi, byť zatím jen v přípravě. Do branky při zranění jedničky Mikulce nasadil Jana Šedu, v základní sestavě se po podzimním hostování v Jablonci předvedl i Tomáš Ladra a také Dominik Preisler, jehož hostování z pražské Dukly momentálně řeší boleslavské vedení.

První gól Bolky v novém roce ale dal jiný host – Martin Graiciar, který si už po čtvrthodině seběhl do vápna na střílený pas Douděry a ve skluzu usměrnil míč mimo dosah brankáře. Vedení Boleslavi po dalších deseti minutách navýšil po centru Mazáně z levé strany hlavičkující Jiří Klíma.

V poločase oba týmy prostřídaly a daly šanci hráčům širšího kádru. Na další góly se už čekalo déle, až necelých dvacet minut před koncem se po průniku Maška trefil šikovným technickým obloučkem Milan Jirásek, o jehož přestupu z Baníku Ostrava se také vedou jednání.

Hned nato si ale na nákop za obranu naběhl Ladislav Mužík a kontroval na 1:3 z pohledu Východočechů. Šeda jeho zakončení sice zpomalil, balon ale přesto doskákal až do sítě.

Jen pár minut poté se znovu radovali domácí. Václav Drchal nevypustil sprinterský souboj s obráncem Čihákem, doběhl balon ve vápně včas, zasekl kolem Čiháka i vybíhajícího gólmana Letáčka a levačkou poslal míč do odkryté branky.

Bolka tak na úvod přípravy získala potřebné sebevědomí po hladké výhře 4:1. Druhé přípravné utkání ji čeká v sobotu, kdy by rovněž na svém hřišti měla přivítat pražské Bohemians.

Příprava: FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 4:1 (2:0)
Branky: 15. Graiciar, 26. Ji. Klíma, 73. Jirásek, 78. Drchal – 74. Mužík. Rozhodčí: Pechanec – Váňa, Severýn.
Sestava FK Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda – Graiciar, Křapka, Šimek, Mazáň – Budínský, Pech – Douděra, Ladra, Preisler – Jiří Klíma. Sestava FK Mladá Boleslav v II. poločase: Šeda – Lukáš Mašek, Křapka, Glöckner, Alhassan – Omale, Janošek – Dufek, Jirásek, Škoda – Drchal.
Sestava FK Pardubice v I. poločase: Letáček – Prosek, Šejvl, Hušek, Čelůstka – Tischler, Hlavatý, Jeřábek, Solil, Pfeifer – Petráň. Sestava FK Pardubice v II. poločase: Letáček – Surzyn, Toml, Čihák, Sláma – Kostka, Hlavatý, Jeřábek, Solil, Pfeifer – Mužík.

Ilustrační foto
Je čas podávat žádost o dotace na sportovní aktivity dětí