Hráč přezdívaný Gattuso je za novou výzvu rád. „V Boleslavi jsem byl dva a půl roku, odehrál za ni nějaké zápasy, ale chci přestoupit do klubu, který má velké fanouškovské zázemí, a jeho finanční nabídka je lepší, než stávající podmínky v Mladé Boleslavi," přiznal fotbalista. Jeho bilance ve středočeském klubu se zastavila na 54 ligových zápasech, v nichž se i dvakrát zapsal mezi střelce.

Na Boleslav bude podle svých slov vzpomínat v dobrém. „Hned první sezonu jsme získali český pohár, zahráli si v předkole Evropské ligy, za což jsem byl rád, i když se nám nepodařilo postoupit do vysněné podzimní skupiny. Strávil jsem v Mladé Boleslavi krásných dva a půl roku, sice ten poslední rok nebyl moc povedený, ale bylo důležité, že jsme se nakonec zachránili a Boleslav může dál pokračovat v první lize," nechal se slyšet.

Kouč Jozef Weber věří, že se mezeru v sestavě po 173 centimetrů vysokém bojovníkovi podaří zacelit. „Pro Adama byla ostravská nabídka zajímavá a my jí v tuto chvíli nemínili konkurovat, když návratem některých hráčů z hostování jsme připravení pozici, na které převážně hrával, řešit i po jeho odchodu. Adamovi přeji v novém působišti hodně zdaru," komentoval kormidelník Boleslavi Jánošův odchod za svou čtvrtou prvoligovou štací (před Boleslaví Sparta a Jihlava).