„Sportovní ambice, mezi kterými je prioritní umístění v elitní šestici, se nemění,“ vyhlásil Pavel Hoftych, který se den po odvolání Karla Jarolíma chopil trenérské taktovky. Jasno už je také o jeho asistentech. Stalo se jimi kvarteto Pavel Medynský, Marek Kulič, Jiří Malík a Tomáš Pupkay.

Na úvod nečeká nový realizační tým vůbec snadný zápas. Narazí na jednoho z pěti soupeřů, který je v tabulce s obrovským náskokem odskočené výš.

Slovácko ale podobně jako Boleslav svoji podzimní formu zatím hledá. Nic se nezměnilo ani v úterním dohrávaném utkání proti Pardubicím. Svěřenci trenéra Martina Svědíka sice získali první jarní bodík, ale výkon nebyl znovu ideální.

„Nevstoupili jsme do odvet dobře. Trápíme se, přitom na tréninku všichni dřou. Jen nám to tam nepadá,“ přiznal obránce Patrik Šimko před zápasem proti Mladé Boleslavi.

Její problém tkví v opačné herní činnosti. Za vše mluví dvanáct gólů inkasovaných ve čtyřech jarních soutěžních zápasech. „Chceme být v obraně pevnější a zodpovědnější,“ uvědomuje si i Hoftych, který by v tabulce rád odskočil bodově srovnané dvojici Hradec Králové – České Budějovice.

Tým podle svých slov viděl několikrát v akci ještě pod svým předchůdcem. „Směrem do útočné fáze má mužstvo zajímavé a tvořivé fotbalisty, v koncovce se momentálně nejvíce prosazuje Ewerton, ale i další hráči mají předpoklady, aby dávali góly. Problém je, že tým inkasoval hodně gólů.“

Napoprvé bude muset v sestavě nahrazovat stěžejní postavu. Tvůrce hry Marek Matějovský obdržel v duelu s Libercem (3:3) osmou žlutou kartu v sezoně a dva zápasy bude chybět. Mimo hru jsou nadále i zranění Ondřej Karafiát, Lukáš Mašek a Milan Škoda.

Sobotní utkání začíná v Uherském Hradišti v 15:00 hodin.