"Pro nás to je obrovská ztráta a zklamání," komentoval výsledek trenér Mladé Boleslavi Marek Kulič.

Úvod utkání zcela výstižně označil za katastrofální. Středočechům vůbec nevyšel. Za brankářem Trmalem se poprvé vlnila síť už ve 3. minutě, branka po parádní ráně ale kvůli ofsajdu ještě neplatila. I přes varování domácí nabrali v úvodní čtvrthodině dvoubrankovou ztrátu.

K oběma momentům se namotali mazáci Suchý s Doležalem. Po podklouznutí ex-reprezentačního stopera zkušený útočník pláchl a vyzval ke skórování Memiće. O pár chvil později i přes "stín" od lídra boleslavské defenzivy pohotově zavěsil sám.

"Zaskočili jsme se sami," narážel Kulič na Suchého škobrtnutí. "Karviná se pak potřetí dostala na naší půlku a ze standardky dostaneme na 0:2. To ten elán a psychiku hráčů srazí. Deset patnáct minut jsme byli úplně zmražení, což je logické, pak jsme se trochu osmělili. Byly tam nějaké náznaky, které bohužel nevycházely," vrátil se lodivod do pasáže, kdy byl jeho tým nejvíce dole.

A to víc pochopitelně kvitoval kontaktní gól. Domácí jím brzy vrátil do hry Tomáš Ladra, který snížil výstavní ranou zpoza šestnáctky. Nejlepší střelec mužstva v loňské sezoně si při svém teprve druhém podzimním startu v základní sestavě otevřel podzimní účet.

Dohnat ztrátu mohli domácí ještě před přestávkou. Hilál ale z penalty po ruce Traoreho nechal u tyče vyniknout brankáře Holce. Hráč, který rozhodl první vzájemný duel, se svého čtvrtého zářezu v sezoně i tak dočkal.

Chvíli poté, co z lavičky přišli na hřiště Matějovský s Pulkrabem, Júsuf Hilál hlavou přetavil ve vyrovnání centr Kušeje. Překlopit výsledek na svou stranu už se domácím navzdory herní převaze nepodařilo, a to ani během pětiminutového nastavení.

"Před druhou půlí jsme na kluky apelovali, aby si byli vědomí naší síly na tuto tribunu, což se potvrdilo. Bohužel jsme dali jen jeden gól. Tlak byl ohromný a stupňoval se, létaly tam centry, ale bohužel nám nebylo přáno," litoval kouč Mladé Boleslavi.

Bod je úspěchem pro hosty, Boleslavi k návratu do skupiny o titul před posledním letošním zápasem (doma Slovácko) nestačil.

Pozápasová tisková konference:

| Video: Youtube

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 2:2 (1:2)

Branky: 25. Ladra, 64. Hilál – 7. Memić, 13. Doležal. ŽK: 53. Suchomel, 54. Mareček, 62. Sakala – 22. Boháč, 34. Fleišman, 45+3. Traore, 45+4. Doležal. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Kotalík. Diváci: 960.

Boleslav: Trmal – Suchomel, Suchý, Karafiát, Fulnek (63. Matějovský) – Sakala (88. Šimek), Mareček (88. Kubista) – Jawo (46. Solomon), Ladra (63. Pulkrab), Kušej – Hilál. Trenér: Marek Kulič.

Karviná: Holec – Traore, Svozil, Bederka, Fleišman – Čavoš, Boháč (46. Krčík) – Memić (72. Žák), Budínský (58. Ezeh), Papalelé (58. Iván) – Doležal (71. Akinyemi). Trenér: Juraj Jarábek.