Zatímco Jihočeši si po těsné domácí porážce od mistrovské Plzně spravili chuť třemi body ze stadionu Bohemky, Středočeši ve vloženém kole na první tříbodový import v sezoně rovněž z Ďolíčku, ale proti Pardubicím, navázat nedokázali. V domácím prostředí přenechali po výsledku 1:2 kompletní zisk Hradci Králové, který je v Boleslavi rovněž doma.

„Budějovice na rozdíl od nás mají za sebou vyhraný zápas a o jeden den delší odpočinek, takže na jejich straně jsou rozdané lepší karty. My se potřebujeme rehabilitovat za zbytečnou porážku doma, dát do zápasu proti Budějovicím maximum a porvat se o vítězství a body,“ vyhlížel duel na jihu mladoboleslavský trenér Pavel Hoftych.

Pro sobotní soupeře půjde už o čtvrtý letošní souboj. Narazili na sebe totiž znovu i v nadstavbové části uplynulého ročníku. Ve všech třech případech vyšla vítězně 2:0, 3:2 a 1:0 Boleslav. V zápasech se pravidelně dařilo Douděrovi, který se zapsal pokaždé mezi střelce, jenže nyní už je oporou Slavie.

Zastoupit ho tak budou muset jiní. Góly se čekají tradičně od Milana Škody. Člena klubu ligových kanonýrů čeká na jihu i další střet s bratrem Michalem. Jeho bilance v aktuální sezoně čítá dva góly, oproti čtyřem v podání Milana. S týmem je na tom ale mladší sourozenec o tři body lépe.

A poradit si hosté nejspíš budou muset i s jednadvacetiletým debutantem Martinem Janáčkem. Ten hned při svém druhém prvoligovém startu mezi budějovickými tyčemi vychytal venkovní výhru, na Bohemce byl dokonce nejlépe hodnoceným hráčem hostí. „Musím makat, abych své výkony opakoval a potvrzoval v každém zápase. Teď ale je důležité, abychom výhru s Bohemkou potvrdili i v sobotu doma s Mladou Boleslaví,“ nechal se slyšet. Bude za hrdinu i tentokrát, nebo budou mít navrch střelci s okřídleným šípem na hrudi?


Načítám tabulku ...