V extrémně parném počasí začali v pondělním dopoledni prvoligoví fotbalisté FK Mladá Boleslav letní přípravu na novou sezonu. Ta bude trvat dlouhých šest týdnů a Boleslavané ji tentokrát absolvují výhradně v domácích podmínkách mladoboleslavského stadionu, případně na přilehlých hřištích v okolí.

Trenéru Karlovi Jarolímovi, jehož realizační tým zůstal beze změn, se hlásila na prvním tréninku osmadvacítka hráčů. V kádru pak už ale změny jsou. Z jarního týmu vypadli převážně hostující hráči Ladislav Takács, Radim Řezník, Václav Drchal, Jaromír Zmrhal, Tomáš Malínský, Martin Graiciar a Michal Škoda, který po skončení smlouvy v Mladé Boleslavi podepsal nový kontrakt v Českých Budějovicích.

Michael Krmenčík po přestupu do belgických Brugg.
Z plácku na Euro. Všechno mu skončilo v síti, vzpomínají Kraslice na Krmenčíka

V jednání jsou pak ještě odchody brankáře Petra Mikulce (hostování v Chrudimi), hráčů Jakuba Klímy (hostování v Hradci Králové), Jakuba Fulneka (hostování v Bohemians Praha 1905) a Antonína Křapky (přestup do MFK Karviná).

Objevily se ale také nové či staronové tváře. Avizovanou posilou je brněnský talentovaný útočník Daniel Fila. Výrazným oživením ofenzivy je pak návrat Murise Mešanoviče, který strávil poslední dvě sezony v Turecku, konkrétně pak v týmech Kayserisporu a Denizlisporu.

Brankáře Šedu zatím doplní Pavel Halouska z Blanska a Jáchym Šérak z juniorky. Dalšími nováčky v přípravě jsou Martin Douděra a Ondřej Karafiát ze Slavie, Dominik Plechatý ze Sparty, David Píchal z Prostějova, Ladislav Mužík z Pardubic a David Jurásek z Brna. Z hostování v Pardubicích se pak vrátil ještě Ewerton Paixao da Silva.

První přípravné utkání čeká na Boleslavské příští středu na hřišti v Lázních Bohdaneč proti Pardubicím. Již tuto středu čekají na všechny hráče zátěžové testy v pražské laboratoři.