Boleslavští se výhrou v Olomouci vzdálili spodní polovině tabulky na uklidňující čtyři body, teď je na čase přiblížit se celkům před sebou. Poslední domácí zápas v roce skýtá na první pohled ideální příležitost. Matějovský a spol. načnou netradičně bohatý prosincový program proti poslední Karviné.

Do duelu s aktuálně největším adeptem na sestup půjdou svěřenci trenéra Jozefa Webera povzbuzení třetí a po hattricku nejlepšího ligového střelce Komličenka nejvyšší venkovní výhru v ročníku. Tu první zaznamenali právě v Karviné, kterou na začátku srpna přestříleli 4:3. Na stejného soupeře si pochopitelně dělají zálusk i doma. „Karviná přijede bojovat a ukopat tři body, což nemůžeme dovolit. Na zápas musíme být plně koncentrovaní, abychom potvrdili výhru z Olomouce,“ nepřipouští si záložník Petr Mareš jiný výsledek než výhru. „Zápas může hodně napovědět, jak bude probíhat sezona dál. Výhrou bychom spodku docela odskočili a měli relativní klid na Slavii,“ uvažuje.

Slezané uhráli v uplynulých šesti kolech pouhý bod a v reprezentační přestávce sáhlo vedení klubu k trenérské výměně. Duel v Boleslavi bude první venkovní pro Norberta Hrnčára. Nástupce Romana Nádvorníka při své premiéře na lavičce Karviné odešel s porážkou 1:3 od Slavie. „Od Karviné pod novým trenérem očekávám hodně bojovný a disciplinovaný výkon,“ tuší tuhý boj o vítěznou domácí rozlučku kouč Weber. „Nový trenér vždy přináší něco nového. Všichni makají a bojují, aby se ukázali. Je na nás, abychom jim k tomu nedali prostor,“ přidává se Mareš a burcuje: „Bude to o nás, ne o Karviné. Pokud si budeme plnit úkoly stejně jako v Olomouci, měli bychom zápas zvládnout.“

Příbram přivítá v neděli na svém hřišti ostravský Baník, kterému má co vracet. První vzájemné střetnutí, které se odehrálo ve třetím kole ve Vítkovicích, totiž vyznělo jednoznačně ve prospěch Baníku (3:0), kterému zařídil tři body hattrick nestárnoucího Milana Baroše. Legenda českého fotbalu povede svůj tým do boje i u Litavky a Příbramští vědí, že si na sedmatřicetiletého kanonýra musejí dát velký pozor.

„Baroš je zkušený hráč, proti kterému se hraje velmi složitě. Není však jediným nebezpečím, protože Ostrava má kvalitní kádr, ve kterém jsou například i Fillo (má stop za ŽK) nebo Diop,“ upozorňuje obránce Jaroslav Tregler.

Svěřenci Josefa Csaplára však půjdou do zápasu v mnohem lepším rozpoložení. Zatímco motor Baníku se v posledních týdnech zasekl, což znamenalo tři porážky v řadě, Příbram ho naopak dokázala nahodit zpět a uhrála cenné remízy v Plzni a na Bohemce, kde v deseti sahali dokonce po vítězství.

„Nechci, aby to vyznělo nepokorně, ale chtěli jsme v Ďolíčku vyhrát. Inkasovat v poslední minutě vždycky zamrzí. Proto ve mně převládá zklamání. Už se ale soustředíme na Baník. Chceme získat tři body a posunout se tabulkou vzhůru,“ potvrdil útočník Radek Voltr.

Jak to dopadne? Zápas začíná v 15 hodin.