„Martina Polačka jsme delší dobu sledovali, jednali s ním a nakonec se dohodli na spolupráci pro příští dva roky. Jeho příchodem posílíme tým vyztužením naši brankářské pozice," řekl generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda.

Trenér mladoboleslavských brankářů Jiří Malík má s Martinem Polačkem zkušenosti z jeho předchozího půlročního působení v FK Mladá Boleslav. „Určitě nám pomůže při vysokých centrovaných míčích. Má jistou rozehrávku a je bojovným typem. Po jeho odchodu z Mladé Boleslavi jsme byli v občasném telefonickém kontaktu a podle možností jsem jej sledoval při jeho angažmá v Bulharsku i Polsku. Když jsem se dozvěděl, že bude volný, přál jsem si, aby se do Mladé Boleslav vrátil. Jsem rád, že přijde a budeme mít dva dobré gólmany, kteří si své pozice budou muset vybojovat," řekl Jiří Malík s přesvědčením, že dvojice zkušených brankářů Polaček a Šeda boleslavskému mužstvu hodně pomůže a v porovnání s předchozími ročníky bude Boleslav v defenzívě jistější a lepší.

„Na Mladou Boleslav se velmi těším, protože se vracím do známého prostředí, kde mně svého času bylo dobře. Mými cíli je vytvořit super partu a dobrou atmosféru v kabině, získat co nejvíce bodů pro Mladou Boleslav a dokázat něco velkého pro klub a jeho fanoušky," těší se z návratu do Pojizeří Martin Polaček.

Dvoumetrový gólman přáteli přezdívaný Terminátor začal fotbalovou kariéru v 1. FC Tatran Prešov, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V roce 2009 přestoupil do FC Zbrojovka Brno. O dva roky později se vrátil z Česka na Slovensko do FK Spišská Nová Ves. Následně hostoval v FK Bodva Moldava nad Bodvou. V létě 2012 přestoupil do FC DAC Dunajska Streda, kde hostoval půl roku i po přestupu do ŠK Slovan Bratislava.

V soutěžním ročníku 2013-14 bratislavskému Slovanu pomohl k zisku ligového titul. Po dalším hostování v Dunajské Stredě zamířil na jaře 2015 do polského Zaglebie Lubin SA, kde působil tři roky.

Na začátku kalendářního roku 2018 se poprvé objevil v Mladé Boleslavi a odchytal za ni většinu ligových utkání jarní sezony, ovšem v létě téhož roku odešel do prvoligového bulharského Levski Sofia, odkud po roce přestoupil do druholigového polského TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. S ním postoupil do nejvyšší polské ligy, ze které však tento klub po jednom odehraném soutěžním ročníku sestoupil, a když se mu nepodařil návrat do Ekstraklasy, padla opční podmínka pro pokračování Polačkova kontraktu, tudíž tříleté angažmá v TS Podbeskidzie Bielsko-Biala ukončil a upsal se na dva roky FK Mladá Boleslav.

JIŘÍ KOROS