Bolka byla v přípravě střídavě úspěšná – v prvním utkání nového kalendářního roku přehrála jiného prvoligového nováčka z Pardubic 4:1, ve druhém a posledním přípravném duelu ale v bitvě na 3x40 minut podlehla pražským Bohemians 0:2.

Během prvních dvou lednových týdnů trenér Karel Jarolím přivítal v kádru několik nových tváří. Z Baníku Ostrava přišel Milan Jirásek, z Dukly na hostování s opcí Dominik Preisler a na přestup Samuel Dancák. Vedení klubu přivedlo i další tři hráče na hostování – obránce Radima Řezníka z Plzně a Ladislava Takácse ze Slavie a také záložníka sešívaných Tomáše Malínského. Kouč Jarolím tak do prvního jarního duelu může nasadit hned několik posil.

Sám zkušený trenér, který se do města automobilů vrátil na začátku prosince, chce jaro zahájit vítězně: „Do jarní sezóny utkáním na domácím hřišti potřebujeme vstoupit úspěšně a pouze výhra bude úspěchem. Věřím, že pro to hráči udělají maximum.“

Tomáš Malínský míří ze Slavie do Mladé Boleslavi.
Do Boleslavi přichází Takács a Malínský ze Slavie, ve které zůstává Stejskal

V cestě bude stát Brno, které se po dvouleté odmlce vrátilo do nejvyšší soutěže a zatím se mu moc nedaří. Po podzimu je na šestnácté příčce hned za Boleslaví. Oba týmy získaly během dosavadních 14 kol shodně devět bodů, dělí je tak jen skóre, které má Zbrojovka horší.

Také v Brně na podzim měnili trenéra. Jen týden po výměně Weber – Jarolím v Boleslavi odvolalo vedení Zbrojovky Miloslava Machálka, kterého nahradil dosavadní asistent Richard Dostálek. Ten momentálně řeší trable v personálním obsazení útoku, mimo jsou forvardi Přichystal a Růsek. Na druhou stranu přivítal tři posily, obránce Pernicu a Záhumenského a záložníka Texla.

„Hned na úvod nás čeká nesmírně náročný zápas. V sázce nejsou jen body, ale i sebevědomí do dalších zápasů. Zejména začátek jara bude s ohledem na počasí a terény hodně o bojovnosti, o morálce. Jdeme do utkání s odhodláním a touhou uspět a bodovat, oboje musíme bezpodminečně přenést na hřiště,“ prohlásil před utkáním trenér Brňanů.