Ačkoliv pohled z okna vybízel ve středečním podvečeru i v nížinné Mladé Boleslavi spíše k vytažení běžek nežli kopaček, hrál se v dohrávce nejvyšší české soutěže v zápase mezi Mladou Boleslaví a Plzní velmi kvalitní sport.

Trávník v boleslavské Lokotrans Areně byl po několikadenních galejích trávníkářů skvěle připraven, přesto byl začátek zápasu nakonec ještě o pět minut posunut, když se místní traktůrek pral s čerstvým přídělem sněhu.

Samotný zápas pak přinesl zajímavou podívanou se spoustou šancí a čtyřmi góly. Vždyť také šlo o zápas z čela tabulky, jehož vítěz nakonec poskočil na třetí příčku. Po výhře 3:1 to byli hosté.

Z fotbalového utkání I.A třídy Polaban Nymburk - Slovan Poděbrady
Murárik: Nedisciplinovanost, kolísavá výkonnost. Oprávněně jsme tam, kde jsme

Ti šli do vedení už zkraje zápasu, když se už 5. minutě trefil po rohu na zadní tyči pozapomenutý Pavel Šulc. Boleslav inkasovaná branka nabudila a v průběhu prvního poločasu se hnala za vyrovnáním. Pozor si ale musela dávat i před vlastní brankou. Nakonec se domácí vyrovnání dočkali v nastaveném čase prvního dějství. Odražený míč vrátil do branky střelou z dálky Martin Suchomel.

Zimní podmínky panovaly na zápase Mladé Boleslavi s PlzníZimní podmínky panovaly na zápase Mladé Boleslavi s PlzníZdroj: Jaroslav BílekDruhý poločas začal podobně jako ten první, tedy gólem Plzně. Opět ho měl na svědomí Pavel Šulc, který šel důrazně za míčem i po vlastní střele a dorážku zakroutil z velkého úhlu do domácí kasy. Ani tentokrát inkasovaná branka domácí nezaskočila a ti se vrhli do útočení. Největší šanci měl v polovině poločasu Vasil Kušej, který se společně s Yusufem řítil sám na brankáře Staňka, ale v zakončení jej právě plzeňský gólman vylapal. V závěrečném tlaku domácího celku šel na tři rohové kopy i boleslavský gólman Trmal a ve třetím případě se to Boleslavi vymstilo, když po ztrátě míče šel přes celé hřiště sám na branku Hranáč, který odkrytou branku trefil.

„Na začátku jsme nevyřešili dvě šance, ale pak jsme inkasovali. Naštěstí jsme do poločasu dokázali vyrovnat. Pak nám Plzeň po našem rohu utekla a zápas se lámal. Měli jsme velkou šanci a asi ji měl Vasil řešit přihrávkou. My jsme prostřídali, poslali jsme vysoké hráče, ale když už nás nevychytal gólman Staněk, tak míč vyhlavičkoval obránce. Prostě nám nebylo souzeno…,“ řekl po zápase domácí lodivod Marek Kulič.

Trenér Plzně Miroslav Koubek dodal: „Věděli jsme, že Boleslav je kvalitní ofenzivní tým a že také prahne po třetím místě jako my. Nějakou chybu jsme tam udělali, ale všechno jsme ustáli. K vidění byla řada kvalitních akcí z obou stran. Důležité bylo, že jsme šli ve druhém poločase do rychlého vedení. Následně jsme museli ustát stupňující se tlak Boleslavi, Marek Kulič tam neustále oživoval sestavu do ofenzivy. Nakonec jsme asi byli efektivnější a šťastnější.“

Vedení fotbalové Mladé Boleslavi se setkalo s fanoušky na besedě, kde více než hodinu a čtvrt odpovídalo na otázky.
Kušejův přestup? Neřešíme, zní z Boleslavi. Co dál zaznělo na besedě s fanoušky?

„Měli jsme dost šancí, které jsme měli proměnit. Plzeň prokázala svoje kvality a zvítězila. My to ale musíme hodit za hlavu a připravit se na další těžký týden,“ zhodnotil zápas střelec jediné boleslavské branky Martin Suchomel, který narážel na další těžký program Boleslavi – v neděli totiž Boleslav jede do Edenu, ve středu dohrává další odložený zápas s Karvinou.A závěrem jeden vzkaz, na němž se shodli všichni oslovení aktéři.

"Hřiště bylo ve fantastickém stavu, klobouk dolů před našimi trávníkáři," mluvil za všechny trenér Marek Kulič.

FK Mladá Boleslav – Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)

Branky: 45.+3 Suchomel – 5. a 51. Šulc, 90.+5 Hranáč. Rozhodčí: Všetečka. ŽK: Suchý, Kostka – Kopic, Chorý, Traoré, Šulc. Diváci: 1121.

Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (78. Kubista) – Matějovský (64. Ladra), Sakala (86. Šimek) – Solomon (64. Jawo), Mareček (78. Pulkrab), Kušej – Hilál.

Plzeň: Staněk – Dweh, Hejda, Hranáč – Kopic (88. Sýkora), Traoré, Bucha (70. Kliment), Kalvach, Cadu (81. Holík) – Chorý, Šulc.


Načítám tabulku ...