Sešívaní jsou se ziskem 39 bodů v sedmnácti zápasech v čele ligy, na druhou Viktorii Plzeň mají náskok čtyř bodů. K tomu navíc disponují i nejlepším ligovým útokem, zvládli už nastřílet 43 branek. Druhý nejlepší v této statistice je Jablonec, který zaznamenal celkem o šest zásahů méně. Tahounem slávistické ofenzivy je Miroslav Stoch s deseti zásahy.

Zároveň má tým trenéra Jindřicha Trpišovského i jednu z nejlepších obran soutěže. Obdržel totiž pouhých 14 gólů, stejně na tom jsou ještě Plzeň, Jablonec a také Sparta.

Mladá Boleslav je na osmé příčce tabulky, v sedmnácti zápasech dokázala vybojovat 22 bodů. Po Slavii a Jablonci má třetí nejlepší ofenzivu v lize, a to s 33 vstřelenými brankami. Značný podíl na produktivitě Boleslavi má nejlepší ligový střelec, patnáctigólový Nikolaj Komličenko.

Kouče Jozefa Webera však musí mrzet prostupná obrana, která inkasovala už 31 gólů. V této statistice jsou Boleslavští nejhorší z prvních deseti týmů ligy, hůře na tom pak jsou jen Příbram, Olomouc a Karviná.

Na hřišti Slavie vyhráli mladoboleslavští fotbalisté naposledy na jaře roku 2015. Tehdy zvládli divokou sedmigólovou přestřelku a zapsali výhru 4:3. Poslední vzájemný zápas na půdě nově přejmenovaného pražského Sinobo Stadium zvládli slávisté, bylo to loni na podzim a bylo to jednoznačné – 4:0. Dvakrát se prosadil Mick van Buren, jeden gól přidal Eduard Sobol a výsledek završil vlastní gól Tomáše Přikryla.

Oba celky se spolu v probíhající sezoně již jednou utkaly, a to v pátek 10. srpna. V rámci čtvrtého kola zavítala Slavia do Boleslavi a vyhrála těsně 1:0. Jedinou branku tehdy vstřelil kapitán Pražanů Milan Škoda, který má ve vzájemných zápasech s Boleslaví pět branek.

V součtu ligových zápasů a domácího poháru nedokázali boleslavští fotbalisté překonat slávistickou obranu už 361 minut, tedy čtyři utkání.

Michal Konvalina