První týden přípravy vyvrcholil pro fotbalisty prvoligové Boleslavi úvodním zápasem zimní Tipsport ligy. Na domácí umělce vyzvali druholigové Táborsko a na cestu domu na jih Čech mu nasypali sedm kousků.

Po celé utkání boleslavští fotbalisté hráli s velkou chutí a sympatickým nasazením v osobních soubojích. Nebylo proto divu, že druholigového protivníka herně převyšovali a gólově přestříleli. Do hry nezasáhli kvůli nemoci nebo rekonvalescenci po zraněních Marek Suchý, Ondřej Karafiát, David Šimek, Dominik Mašek, Jiří Skalák, Václav Kadlec, Vojtěch Stránský a David Píchal. Z důvodu pozdějšího naskočení do přípravy Ewerton Paixao da Silva úvodnímu zimnímu utkání jen přihlížel. Milan Jirásek dostal svolení k absolvování testu v FK Pardubice.

Boleslav rozprostřela svých sedm gólů mezi sedm střelců. V první poločase se trefili Fila, Douděra a Lukáš Mašek. Po přestávce další branky přidali Mužík, Pech, z penalty Matějovský a skóre zápasu na konečných 7:0 uzavřel Milan Škoda.

V brance se objevil navrátilec z hostování v Chrudimi Petr Mikulec. „Boleslav si mě na přípravu stáhla zpátky. Gólman Halouska je na Žižkově, takže to vypadá, že bych jaro měl strávit tady,“ hlásil po zápase dvaadvacetiletý dlouhán. Ten si zkušenosti nabyté ve druhé lize pochvaloval: „Zkušenost to byla určitě dobrá, druhá liga je hodně soubojová soutěž, ale i hodně týmů hraje kvalitní fotbal. Ale nám se na podzim moc nedařilo, takže ty pocity nejsou úplně pozitivní.

Jenom pozitivní pocity ale mohl mít ze sobotního zápasu proti Táborsku, i když mnoho práce při dominanci domácích neměl: „De facto jsme soupeři moc nepůjčili míč. Já jsem moc práce neměl, za stavu 1:0 asi jediný těžší zákrok. Nakonec je podržel gólman, jinak to mohlo skončit ještě výraznějším rozdílem.“ Zimou při teplotě okolo nuly prý netrpěl. „Já jsem se teple oblíknul,“ dodal se smíchem.

Už s menším smíchem na tváři kousal první týden zimní přípravy: „Netrénovali jsme sice dvoufázově, ale tréninky byly hodně náročné. Navíc já jsem měl trošku delší pauzu, protože druhá liga končila dříve, takže to nebylo moc jednoduché. Ale od toho zimní příprava je.“

Ve druhém zápase skupiny B porazily Teplice druholigový Varnsdorf 2:0. Výhru zajistili brankami v úvodu obou poločasů Jan Fortelný a Pavel Moulis.

FK Mladá Boleslav – FC MAS Táborsko 7:0 (3:0)

Branky: 33. Fila, 42. Douděra, 45. L. Mašek, 66. Mužík, 77. Pech, 80. Matějovský, 88. Škoda. Rozhodčí: Petřík. Diváci: 200.

Boleslav: Mikulec - Douděra (46. Pech), Smrž, Preisler, Jurásek (61. Hönig) - Dancák (69. Bejbl), Hlavatý (46. Matějovský) - Ladra (61. Dufek), Lukáš Mašek (62. Langhamer), Mužík (69. Kaulfus) - Fila (46. Škoda).