Byla rozdělena do dvou částí. V první představil prezident klubu Josef Dufek nového partnera, společnost Lokotrans, ve druhé se potom společně s trenérem Jozefem Weberem a hráči prvního týmu Michalem Hubínkem a Ladislavem Takásem vyjadřovali ke změnám v kádru a vyhlídkám na nadcházející soutěžní ročník.

S úderem deváté hodiny ranní zahájili tiskovku Josef Dufek společně s Karlem Jalovým, jednatelem společnosti Lokotrans, která podniká v železniční dopravě. Dufek s Jalovým se poznali v prostředí dostihového sportu. „S mladoboleslavským fotbalem spolupracujeme déle a s panem Dufkem jsme dostihoví soupeři na život a na smrt, ale ve fotbale budeme nyní na stejné straně barikády," prohlásil jednatel Lokotransu.

Josef Dufek pochválil nového partnera za rychlá jednání a doplnil, že předmětem sponzorské smlouvy bude i změna názvu boleslavského stadionu. Nově se tak na prvoligový fotbal bude chodit do Lokotrans Arény. Následně oba stvrdili zrod spolupráce podepsáním smlouvy.

Pro druhou část konference nahradili po Dufkově boku Karla Jalového Jozef Weber, Michal Hubínek a Ladislav Takács. Klubový šéf nejprve poděkoval týmu za uplynulý ročník, v němž boleslavští fotbalisté vybojovali postup do předkol Evropské ligy. Dále byla na programu otázka změn v kádru.

„Jsem rád, že jsme udrželi Buchu a Wiesnera, bohužel udržení stoperů Hájka s Jugasem nebylo v našich silách. Přikrylův odchod byl plánovaný, pro klub i pro hráče, který měl dobré jaro, se jednalo o dobrou nabídku. Doplnění kádru dopadlo tak, jak jsme chtěli. Přišla trojice zkušených hráčů Budínský, Wágner, Pudil a konkurenci v ofenzívě zvýšil i příchod mladého útočníka Jiřího Klímy,“ popsal situaci Dufek.

Padlo také několik dotazů na budoucnost ostrostřelce Nikolaje Komličenka, který patřil k nejvýraznějším postavám loňské ligové sezony. „Nikolaj Komličenko se normálně připravuje s kádrem, není to tak, že by měl zítra odejít. Máme na něj konkrétní nabídku, ale taky máme svoje představy, přes které nejede vlak,“ řekl Dufek.

S prozatímním setrváním ruského kanonýra je samozřejmě spokojený i trenér Weber. „Komli je v kabině, i teď tam seděl. Je připravený na utkání, s kabinou už se sžil. I hráči jsou rádi. Tohle jsou spekulace. Vždycky, když Komliho ráno vidím, mám dobrou náladu,“ řekl s úsměvem vůdce boleslavské střídačky.

Všichni čtyři zúčastnění se shodli, že cílem pro nadcházející sezonu bude umístění v elitní šestce a rovněž předvádění pohledného fotbalu. „Nechceme být velkohubí. Víc týmů chce hrát nahoře,“ nechal se slyšet Weber. „Musíme to brát s pokorou. Uvidíme, kde se budeme pohybovat,“ řekl záložník Michal Hubínek. „Chceme navázat na minulou sezonu, jít do toho s pokorou a hrát hezký fotbal,“ doplnil svého spoluhráče Ladislav Takács. Toho kouč Weber jmenoval zástupcem kapitána týmu, jímž zůstává zkušený špílmachr Marek Matějovský.

Novou sezonu rozehrají boleslavští fotbalisté už tuto neděli, tedy 14. července, a to domácím zápasem proti Karviné. Úvodní výkop je v 16.30 hodin.

MICHAL KONVALINA