Oběma týmům jde o hodně! Domácí cítí šanci prokousat se do první šestky, naopak hosté by se rádi znovu vzdálili chvostu tabulky a chtěli ještě zabojovat minimálně o desáté místo. V cestě za splněním stanovených met spoléhají především na své snajpry. Nikolaj Komličenko už v sezoně sice nasázel dvacet branek, ale v poslední době mu zvlhl střelecký prach, což byl i jeden z důvodů, proč mužstvo Jozefa Webera naposledy jen remizovalo na Slovácku (1:1).

„Byl to z naší strany nejméně povedený jarní zápas. Je to pro nás výstražný prst,“ říká před duelem s Příbramí obránce Tomáš Hájek, který se po příchodu z Plzně zabydlel od druhého jarního kola v základní sestavě.

Zdá se tedy, že v mnohem lepším rozpoložení než ruský bohatýr je příbramská hvězda Jan Matoušek, který po návratu k Litavce působí jako politý živou vodou.

V minulém kole proti Karviné pomohl brankou k důležitému vítězství 2:1. „Výhra určitě pomohla nám všem. Já cítím, že se dostávám zpět do pohody a získávám klid v zakončení,“ konstatuje dvacetiletý ofenzivní univerzál, jenž podle mladoboleslavských hráčů není jediným nebezpečím. „Mají celkově vyvážené mužstvo mladých i zkušených hráčů, kteří už mají něco za sebou. Určitě si musíme dát pozor na nejen na Matouška, ale třeba i Fantiše. Znám Tondu i ze Zlína. Daří se mu,“ tvrdí Hájek.

Právě Antonín Fantiš se v podzimním vzájemném utkání dvěma góly podílel na příbramském vítězství (3:0), na které by se spoluhráči rád navázal. Potvrzuje to i Matěj Chaluš, jenž na rozdíl od prvního duelu bude tentokrát hájit zelenočerné barvy.

„Příbram byla na podzim bojovnější a od první minuty si šla pro tři body. Teď jsem jejím hráčem a věřím, že dokážeme uspět znovu,“ přeje si stoper, který nastoupil v mladoboleslavském dresu ještě do prvního jarního kola proti Plzni. „Bude to pro mě trochu zvláštní střetnutí,“ přiznává.

A rovněž velmi složité, protože Mladá Boleslav na domácím hřišti ve vzájemném souboji nikdy neprohrála, když z dvanácti ligových utkání vyhrála sedm a v pěti remizovala. Navíc zůstala neporažena v posledních čtyřech ligových zápasech. „Budeme chtít natáhnout šňůru neprohraných zápasů. Motivací je pro nás i vrácení výsledku z podzimního zápasu. Příbram byla na podzim v laufu, Ale teď je jiná situace,“ má Hájek jasný cíl, ke kterému podle trenéra Webera povede pouze jeden klíč. „Soupeř vyznává ofenzivní herní styl, Musíme být vzadu pozorní i důslední a vpředu ho přestřílet,“ nastínil plány pro sobotní duel mladoboleslavský kouč, který až na zraněného Mareše a vykartovaného Tataeva může počítat s kompletním kádrem včetně příbramského odchovance Dominika Maška a ikony Marka Matějovského, jenž v posledním duelu na Slovácku chyběl.

Dva hráče bude postrádat i Josef Csaplár. Kromě dlouhodobého rekonvalescenta Miroslava Slepičky bude kvůli zranění kolene chybět i další zkušený lídr Jan Rezek.
Komličenko a Matoušek ovšem budou připraveni! Rozhodne jeden z nich prestižní souboj ve prospěch svého mužstva? Odpověď dá až utkání, jehož výkop je na stadionu v Mladé Boleslavi v sobotu v 15 hodin.