Poslední přípravné utkání před startem nové prvoligové sezony za sebou mají fotbalisté FK Mladá Boleslav. V domácím prostředí v sobotu přehráli druholigovou Viktorii Žižkov 4:1.

Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, když Ladra perfektním kopem přenesl hru z levé na pravou stranu hřiště a Douděrův přízemní centr zdařile zakončil Fila. Ve 23. minutě pokutový kop proměnil Skalák důraznou ranou do protipohybu gólmana Švengra. Skóre prvního poločasu se se uzavřelo ve 45. minutě, když Suchý založil boleslavskou akci kolmou přihrávkou středem přes Matějovského a Dancáka, na hranici šestnáctky si míč zpracoval Fila a elegantně podle vybíhajícího Švengra zvýšil na 3:0.

Ve druhém poločase padly dvě branky. V 58. minutě Skalákův trestný kop z levé strany skončil v rukavicích brankáře Soukupa, ovšem po jeho rozehrání a boleslavském důsledném atakování protihráčů žižkovská defenzíva ztratila kontrolu nad míčem, který v soupeřově vápně získal Dancák a po zemi prostřelil brankáře Soukupa. V 84. minutě z levé strany odcentroval Muleme a z malého vápna se prosadil Batioja přes Plechatého, čímž zmírnil žižkovskou prohru.

FK Mladá Boleslav – FK Viktoria Žižkov 4:1 (3:0)

Branky: 12. a 45. Fila, 23. Skalák, 58. Dancák - 84. Batioja. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 0:1.