Východočeši zaujali po svém postupu do nejvyšší soutěže velmi dobrým podzimem. Svým týmovým pojetím dokázali i mezi elitou obstát a prakticky od začátku ročníku se pohybují v poklidném středu tabulky. Aktuálně jim patří osmá příčka a na kontě mají 31 získaných bodů.

V poslední době se jim ovšem tolik nevede – poslední vítězství se datuje téměř přesně na měsíc zpátky, 20. února Pardubice přetlačily Baník Ostrava 3:2. Potom přišly porážky s Libercem 1:4 a naposledy i s Opavou 0:1.

Pro Boleslav jsou Pardubice letos vítaným soupeřem. I přes zatím nevydařenou sezonu, kterou celek z města automobilů prožívá, dokázal nováčka už dvakrát porazit. Na konci listopadu Boleslav doma přehrála soupeře jasně 4:1, to bylo ještě pod bývalým trenérem Jozefem Weberem. Stejným výsledkem potom skončil i přátelák obou týmů v zimní pauze, což byla pro změnu první výhra (byť nesoutěžní) pro staronového kouče Karla Jarolíma.

Zkušený čtyřiašedesátiletý stratég dokázal zimními posilami nadopované mužstvo probrat a začal s ním na jaře pravidelně bodovat. Před porážkou od Slavie vyhrála Boleslav dokonce dva zápasy za sebou – proti Karviné a v Českých Budějovicích.

Po výpadku s neporaženým lídrem ligy se tým chce znovu vrátit na vlnu tříbodových zisků. „Musíme se z porážky oklepat co nejrychleji a uhrát tři body s Pardubicemi,“ řekl už po utkání s Pražany Jaromír Zmrhal, jedna z lednových akvizic. A v lepší výsledek nyní věří i trenér Jarolím: „Očekávám vyrovnaný a náročný boj o body. Doufám, že s dobrým koncem pro nás.“

V zápase už bude moci znovu využít dva hosty ze Slavie, záložníka Tomáše Malínského a obránce Laca Takácse, kteří kvůli dohodě obou klubů museli v minulém kole zůstat mimo sestavu. Malínský navíc kromě návratu do ligového kolotoče může vyhlížet i nadcházející reprezentační přestávku.

Po víkendovém kole je totiž na programu pauza, během níž odehraje český národní tým tři utkání kvalifikace na MS 2022. Malínský se dostal do hlavní nominace trenéra Jaroslava Šilhavého, mezi náhradníky jsou potom jeho kluboví kolegové z Boleslavi Jiří Skalák a Jaromír Zmrhal.

Ještě před eventuálním zapojením do programu reprezentace se ale musí zaměřit na své klubové povinnosti. Na vršovickém stadionu začne páteční utkání mezi „domácími“ Pardubicemi a Mladou Boleslaví v pátek v 18 hodin.