„Tréninková a zápasová činnost se u všech mládežnických týmů od U6 až po U19 zastavila ve čtvrtek 12. března, tedy ještě před vyhlášením aktuálních karanténních opatření,což odpovídá nařízení Fotbalové asociace České republiky a je v souladu s vyhlášením nouzového stavu vládou České republiky kvůli celosvětové epidemiologické situaci vyvolané koronavirovou infekcí,” vysvětluje postup v případě boleslavského klubu jeho manažer komunikace Jiří Koros. Prvoligový A tým a také třetiligové béčko ještě podle jeho slov následující den trénovalo pospolu, poté už hráči obrdželi individuální tréninkové plány, který každý plní doma. “Dnes máme poradu klubového vedení, kde se určí další postup,” dodává ještě Koros.

Chod klubu, jako takového se samozřejmě nezastavil úplně, jsou oblasti, které musí fungovat I v nouzovém stavu. “V samotném klubu mají někteří zaměstnanci home office. V omezeném režimu pracuje správa stadionu na travnatých plochách Městského stadionu a fotbalové akademie a funguje také ekonomický úsek,” vyjmenovává Koros. Jinak je ale mladoboleslavský městský stadion uzavřený stejně jako ostatní sportoviště. Ve středu navíc proběhla desinfekce prostorů hráčských kabin.

Podle manažera komunikace nemá nikdo z hráčů zdravotní problémy: “Hráči jsou všichni v pořádku, nikdo nemá zdravotní problémy ani komplikace. Každý den musí kontaktovat hlavního a kondičního trenéra a podat aktuální stav.”

Sám Jiří Koros si pak netroufá odhadovat, co bude dál s letošním ligovým ročníkem: “Jediné, co teď můžeme za klub říci, že budeme akceptovat jakékoliv rozhodnutí řídících orgánů.”