Druhé utkání polského soustředění mladoboleslavští fotbalisté proti osmému týmu uplynulého ročníku Ekstraklasy na Městském stadionu v Grodzisku Wielkopolskim těsně vyhráli a úspěšně tak završili herní přípravu na ligový ročník.

„Jsme všichni rádi, že jsme utkání se zajímavým soupeřem zvládli vítězně. Byl jsem spokojený s předvedenou hrou, a cením si, že jsme soupeře nepustili do žádné vážnější šance a uhlídali vzadu nulu. Spokojenost násobí, že jsme přípravu zvládli bez zranění a v jejím závěru jsou všichni hráči zdraví," uvedl trenér FK Mladá Boleslav Marek Kulič.

Většinu prvního poločasu měli Boleslavští více ze hry. Střídavě zkoušeli soupeřovu defenzívu překonat dlouhými pasy nebo krátkými narážečkami. Ve 37. minutě dlouhý výkop brankáře Trmala prodloužil Jusuf Helal na Marečka, který se probil mezi stoperskou dvojicí a tísněn protihráčem prostřelil brankáře Lise - 0:1. Pro Marečka to byl už čtvrtý střelecký úspěch v letošní letní přípravě, nikdo z jeho mladoboleslavských spoluhráčů víckrát soupeřovy brankáře nepřekonal.

Ve druhém poločase oba trenéři hodně střídali, přesto v dusném letním klimatu herní tempo uvadalo. V porovnání s prvním poločasem bylo dění na hřišti vyrovnanější, Boleslavští však nadále hru kontrolovali a v rozmezí od 49. do 55. minuty bohužel promarnili tři rohové kopy. Po hodině hry hrubé podražení Kušeje u rohového praporku vyvrcholilo strkanicí, které se zúčastnili téměř všichni aktéři přítomní na hrací ploše, i někteří z laviček. Následoval Matějovského trestný kop šikovně rozehraný po zemi na Marečka, který sice z necelých dvaceti metrů bez přípravy vystřelil, ale nepřesně a nedůrazně.

Warta Poznaň - Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Branka: 37. Mareček.

Warta: Lis - Jakubowski (46. Vizinger), Szymonowicz, Przybylko (46. Kostewycz, 76. Wajman) - Bartkowski (65. Jakubowski, 81. Przybylko), Luis (81. Maenpaa), Kupczak, Kielb - Savic (81. Kamiňski), Szmyt - Žurawski.

Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý (80. Poulolo), Karafiát, Suchomel - Matějovský (69. Žitný), Sakala - Kušej (69. Ladra), Helal (60. Pulkrab), Mareček (69. Mašek) - Jawo (46. Kadlec).